Ze dvou hal

„Evakuovali jsme dohromady více než 250 zaměstnanců a externistů ze dvou různých výrobních hal,“ řekl generální manažer Jan Richter. Výbušninu hledali policisté více než tři hodiny. „Hledání skončilo v 16:30, výroba byla na odpolední směně zahájena až v 18 hodin,“ dodal Richter.

Pomsta nebo vtip?

Podle slov jednoho ze zaměstnanců, který si přál zůstat v anonymitě, proběhla evakuace bez problémů a v klidu. „Nevěřili jsme, že by v hale někdo skutečně schoval bombu. To se spíš někdo například mohl chtít pomstít, protože ho třeba vyhodili z práce nebo něco podobného,“ řekl zaměstnanec. A to je skutečně možné - žádná výbušnina se nenašla, a tak nelze vyloučit ani to, že se mimo „pomsty“ někomu jednoduše nechtělo do práce. Anonym se ale mohl chtít jen pobavit. To se mu ovšem může teď vymstít. „Po neznámém pachateli policie v současnosti pátrá,“ sdělila tisková mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Za případné šíření poplašné zprávy tak hrozí výtečníkovi až pět let za mřížemi.

V Toyodě „bomba“ poprvé

Podle slov generálního manažera je to poprvé, kdy se v závodě něco takového odehrálo. Na Chomutovsku se ale podobné případy občas stanou - například minulý rok na konci listopadu museli policisté evakuovat okresní soud v Chomutově, když anonym sdělil, že v budově schoval nástražné zařízení. To se samozřejmě nenašlo. „Musel se zrušit celý dopolední program,“ uvedla kdysi krátce po evakuaci jedna ze zaměstnankyň soudu. Všichni se nakonec se vrátili do práce asi v 11:00 - zhruba dvě a půl hodiny od zahájení evakuace.

O společnosti

Společnost Toyoda Gosei Czech byla v ČR založena v roce 2001 a od jejího založení už několikrát expandovala. Rozšiřovala se například kapacita první výrobní haly, v letech 2005 - 2006 dostala firma nové zakázky na úplně nový segment výroby - těsnící prvky karoserií. V ČR tak společnost postavila již třetí halu.