V sobotu se dají do pohybu vleky na Klínovci a prvně vyjedou také skibusy z měst. Lyžaři a snowboardisté, kteří chtějí nechat auta doma a zároveň mít jistotu, že se do skibusu vejdou, si mohou rezervovat místa už nyní.

„Lidé jsou natěšení a sněhu mraky, takže věříme, že vyrazí naplněný,“ uvedla specialistka zájezdové dopravy DPCHJ Lenka Londinová. A to přesto, že jízdné mírně podražilo. „Cenu jsme ale zvedli jen o navýšené DPH,“ ujistila Londinová. Jízdenka z Chomutova na Klínovec a zpět tak například stojí namísto loňských šedesáti korun o šest více.

Tuto sobotu vyjede skibus na Klínovec a Boží Dar (více v infoboxu). Do Hory sv. Šebestián, kterou upřednostňují hlavně běžkaři, se svezou až o týden později.

Cestující si mohou koupit jízdenku v předprodeji na Autobusovém nádraží v Jirkově a v Chomutově každý všední den od 5.15 do 17 hodin.

4. prosince vyjíždí skibus z Jirkova přes Chomutova Klínovec do Božího Daru (odjezd je v 7,30 a z Chomutova v 8 hod). Na cestu zpět se dá v 15,30 hod. z parkoviště na Božím Daru a v 16 hod z parkoviště před hotelem Nástup na Klínovci. Na trasu na Horu svatého Šebestiána skibus vyjede 12. prosince.