Maminku jim vzaly drogy. Tatínka zákeřná rakovina. Vlastní rodina se od nich odvrátila. Po letech zjistily, že dluží městu pětadvacet tisíc korun. Jejich osud je tmavší, než sama noc, ony se přesto nevzdávají. Stále věří, že i na ně čeká kousek životního štěstí. Devatenáctiletá Helena, o rok mladší Maruška a benjamínek, patnáctiletá Jana. Na první pohled stejné, jako jejich vrstevnice. Když ale otevřou svá srdíčka, sevře se hruď i těm nejotrlejším… Přečtěte si jejich příběh v sobotním Chomutovském deníku a pochopíte, proč jsme se rozhodli jim pomoci (o tom budeme ještě psát).

Přinášíme také informaci o tom, jak Chomutováci pomáhají dětem v africké Gambii. Jak? Darovali jim desítky jízdních kol!

Na straně 10 přinášíme jako obvykle fotografie narozených miminek. 

A na sportovní stránce vysíláme pozitivní energii směrem k Levhartům, kteří jedou bojovat do slovenských Levic o postup do play-off. A taky vás zveme na první plavecké závody v novém chomutovském bazénu. Na Memoriálu Jaroslava Jezbery se představí Simona Baumrtová i nová plavecká naděje chomutovského oddílu Tomáš Franta.

Čtěte sobotní Chomutovský deník!