Duněním volejbalových míčů, směsicí překřikujících se hlasů mladých sportovců a stakatem rozhodcovských píšťalek se v sobotu ráno poprvé zaplnila sportovní hala při jirkovské základní škole v Krušnohorské ulici.Přestavba tělocvičny

Supermoderní aréna vznikla přestavbou původní tělocvičny. Většinu dne budou halu se třemi hřišti využívat žáci místních základních škol a gymnázia, ve zbylém čase se o sportoviště podělí tělovýchovné jednoty. Pro veřejnost se hala otevře nejdříve na jaře, volných termínů pro amatérský sport však bude poskrovnu.

Ještě parkoviště

Město vydalo na přestavbu 35,5 milionu korun, což je téměř polovina ročního investičního rozpočtu. Práce trvaly od loňského dubna, na jaře radnice plánuje také rozšířit parkoviště u školy na 32 míst tak, aby k hale mohly případně zajíždět autobusy s účastníky volejbalových turnajů. „Po rozšíření parkoviště a zakrytí časomíry ochrannou mříží či sítí zpřístupníme halu i veřejnosti. Do té doby už ze zkušebního užívání půjdou odhadnout náklady na provoz a údržbu, z jejich výše potom správce stanoví ceník pronájmu haly," uvedl jirkovský starosta Radek Štejnar.

Plno, plno, plno…

Optimismus vůči veřejnosti však mírní Martin Reihs, ředitel základní školy a gymnázia v Krušnohorské ulici, která halu spravuje. „S volnými termíny to nebude žádná sláva. Do zhruba 16:00 budou halu využívat naši žáci při výuce tělocviku a sportovně zaměřených kroužků. Poté až do devíti večer se o halu podělí tělovýchovné jednoty. Pro veřejnost by tak přicházely v úvahu sobota a neděle, to mají ale většinou zápasy mládežnické volejbalové týmy chlapců i dívek," upozornil.

Vysoký nájem

Problematická bude podle něj i výše nájmu. „Hala je obrovská, tomu úměrná bude i spotřeba energií. Pokud by si halu pronajala na hodinu parta chlapů na fotbálek, vycházela by i po přerozdělení na každého hodně vysoká částka," doplnil.

Normy splněny

Hala s centrálním a dvěma tréninkovými multifunkčními hřišti s teraflexovým povrchem a dvanáctimetrovou výškou splňuje parametry pro uspořádání mezinárodních volejbalových utkání s výjimkou mistrovství světa či ligy mistrů. Bude ale ještě nutné nechat vyrobit či zakoupit mobilní tribuny pro diváky.

Rehabilitace a posilovna

S volejbalisty se na hřištích mohou střídat hráči basketbalu, házené, futsalu či florbalu. Přestavba zanrnovala i vybudování zcela nového a moderního zázemí. Sportovci tak mají k dispozici například rehabilitaci či posilovnu.