Od zítřka bude v chomutovském divadle probíhat výměna starých abonentních vstupenek za nové.

Majitelé předplatného na druhé pololetí roku 2009 si staré vstupenky vyměnit 16. prosince před představením To byl teda Silvestr!, následně pak každý den od 9.00 do půl čtvrté. Od 17. ledna příštího roku se budou prodávat zbylé abonentní vstupenky.

Podrobné informace poskytnou na telefonních číslech 474 686 303 nebo 774 245 386.

Cena předplatného se liší podle místa v sále. Vstupenky do 1. - 4. řady stojí 1750 korun, do 5. - 8. řady 1610 korun, do 9. řady 1680 korun a do 10. -17.řady 1610 korun.

Na jaká představení se můžete těšit?

A na co se mohou předplatitelé v následujícím půlroce těšit? V rámci divadelního předplatného se bude v prvním pololetí roku 2010 v Městském divadle konat sedm divadelních představení.

V lednu to bude komedie s Václavem Vydrou a Janou Bouškovou Věrní abonenti. Vypráví o tom, co se stane, když si manželé sednou v hledišti každý jinam a on dostane mladou půvabnou sousedku.

V únoru uvidí návštěvníci hru Jako Thelma & Luise o dvou ženách, které utíkají na malý výlet, aby se alespoň na chvíli uvolnily ze svého stereotypního života. V představení, kterému byl předlohou a inspirací slavný film Ridleyho Scotta, se představí Bára Munzarová nebo Martin Trnavský.

V březnu zavítá do Chomutova Oldřich Kaiser s dcerou Karolínou Jeffreymu je šoufl, tragikomický příběh o slavném britském žurnalistovi a alkoholikovi Jeffrey Bernardovi. Proslavil se svými sloupky ze života „na dně“, v nichž týdně popisoval své eskapády, jež jej dovedly až k léčení z alkoholismu.

Dalším březnovým představením bude Můj báječný rozvod o ženě ve středních letech, kterou právě opustil manžel a která se po desetiletích v roli manželky a matky začíná učit žít sama. V komedii současné irské dramatičky Geraldiny Aron se představí Eliška Balzerová.
V dubnu uvede divadlo dvě komedie

První z nich bude hra S Pydlou v zádech, legendární inscenace Divadla Semafor, která měla premiéru v roce 1981. Postavičku prostého lidového chytráka, který se zaplétá v šachové partii mocných, hraje Josef Dvořák.

Komedie Miláček Anna ukáže, že není šikovné přivést si domů milence ve chvíli, kdy má váš manžel v ložnici svou přítelkyni. Představí se Martina Hudečková, David Prachař, nebo Linda Rybová.

Na květen je připraveno představení Šampionky v hlavních rolích se Simonou Postlerovou, Kateřinou Janečkovou a Michalem Malátným. Tři ženy běží svůj dlouhý závod a dělají všechno pro to, aby vyhrály - taktizují, kují pikle, prožívají chvíle euforie i zoufalství.

Hra Šampionky je také příležitostí návrat Michala Malátného na divadelní prkna. Frontman kapely Chinaski je vystudovaným hercem, působil například na angažmá v Pardubicích. Po dlouhé odmlce jsou Šampionky jeho divadelním comebackem – hraje hlasatele, který udává rytmus závodu a písničkami doprovází celý tento podařený podnik.

Autorka: Lenka Kubalová