Zejména jirkovský volejbalový klub přivítal přestavbu tělocvičny při 4. základní škole v Krušnohorské ulici. Po jejím dokončení totiž získá tři tréninkové kurty a hlavní centrkurt s výrazně lepšími parametry pro pořádání turnajů.

Hala i pro veřejnost

Hala však bude podle jirkovské místostarostky Dany Jurštakové multifunkční, umožní zájemcům zahrát si i basketbal, házenou či florbal. „Primárně bude hala kromě žáků školy sloužit volejbalistům, případně dalším sportovním oddílům. Počítáme ale do budoucna i s hodinami pro veřejnost, k dispozici bude také zcela nové a moderní zázemí, například rehabilitace či posilovna," uvedla.

Hotovo do prosince

Sdružení firem zahájilo práce na rekonstrukci a rozšíření prostor tělocvičny na jaře, hotovou stavbu by město mělo převzít do konce letošního roku. „Dělníci nyní pracují na opláštění obvodových stěn haly, betonují podlahy a montují zastřešení. V zázemí instalují kanalizační a vodovodní rozvody a rozvody elektřiny. Žáci školy do ukončení stavby využívají při hodinách tělesné výchovy blízké venkovní sportoviště a další dvě menší tělocvičny," doplnila Jurštaková.

Přibudou také parkovací místa

Město vyčlenilo na přestavbu tělocvičny 35,4 milionu korun, což představuje téměř polovinu ročního investičního rozpočtu.

V příštím roce radnice plánuje také rozšířit parkoviště u školy tak, aby k hale mohly případně zajíždět autobusy s účastníky volejbalových turnajů.