Už v příštím roce se chystá město postavit v parku pod Královéhradeckou ulicí in-line dráhu pro bruslení. Bude v těsném sousedství stávajícího skateparku. Současně by město vybudovalo nejen skejťákům potřebné zázemí.

„Město už nechalo zpracovat projekt a chce požádat o dotaci," řekl novinářům na tiskové konferenci starosta Klášterce Štefan Drozd. „V parku v současné době máme skatepark. Mělo by zde dojít k vybudování dráhy pro in-line bruslení a částečně by tudy měla procházet i cyklostezka. Současně by tam mělo vzniknout také zázemí, které by bylo propojeno se současnou tržnicí. Takže bychom díky tomu vyřešili dvě věci najednou," řekl Drozd. Sociální zařízení by tak totiž mohli využívat jak sportovci, tak návštěvníci tržnice.

Kromě toho projekt řeší i regeneraci zeleně v parku, který přiléhá přímo k hlavní silnici na Chomutov a Karlovy Vary. „Zda se vše podaří zrealizovat, je ale závislé na úspěšnosti žádosti o dotaci. Projekt ještě není hotový, takže přesné náklady neznáme, budou ale v řádech milionů," dodal starosta.

Investiční rozpočet patnáctitisícového Klášterce je každoročně mezi 20 až 25 miliony korun, celkově město hospodaří s téměř 190 miliony. V příštím roce chce město dále investovat do další etapy regenerace sídliště, nebo rekonstrukce atletického stadionu.