Klášterec nad Ohří - Filmaři, kteří pro Českou televizi natáčejí cyklus Cyklotoulky, se zaměřili na půvabná místa v Klášterci nad Ohří. V pondělí mu věnovali celý natáčecí den, a tak se tamní památky, zámek s parkem, vyhlídky a řada dalších zákoutí objeví v pořadu věnovaném těm nejkrásnějším místům v České republice.

Starosta a další zástupci vedení města filmaře provedli historickou částí města, lázeňským areálem, sjeli na pramici kousek Ohře, ukázali mu dechberoucí pohled z vyhlídky u Černýše, sfingy pod Měděncem a Alšovku.

NEJEN MĚSTO PORCELÁNU…

„Zúčastnili jsme se natáčení, protože jsme o sobě chtěli dát vědět. Rádi bychom, aby Klášterec nad Ohří nebyl vnímán jen jako město porcelánu, ale aby se vědělo, že směřuje k tomu stát se moderním lázeňským městem," uvedl starosta Štefan Drozd. Jak on, tak jeho kolegové proto neváhali nasednout na kola a provézt štáb po cyklostezkách i památkách a k tomu poskytnout pár rozhovorů.

Pořad Cyklotoulky k dnešnímu dni obnáší 159 dílů natočených v různých zajímavých koutech České republiky. Filmovou pozvánku věnovanou tipům na výlet v Klášterci nad Ohří, diváci uvidí na ČT sport v dubnu příštího roku. Tedy příhodně těsně před zahájením nové turistické sezóny.