Celé Česko ví, že letošní rok patří 700. výročí narození císaře Karla IV. A k této významné události se Kadaňští rozhodli vyhlásit soutěž o nejlepší komiksový příběh, který propojí historii se současností. Slavný panovník totiž během svého vládnutí dvakrát navštívil také Kadaň, a to v letech 1367 a 1374. Tématem je tedy právě Karel IV. a jeho kadaňské návštěvy.

„Soutěže se může zúčastnit úplně každý bez ohledu na věk. Můžete se zamýšlet nad tím, ve kterých kadaňských uličkách Karel IV. chodil, co zde viděl, koho potkal, kde zakopl nebo na jaké hostině si pochutnával v místním hostinci a nakreslit to!" vybízí k tvůrčí odvaze pořadatel. „Inspirujte se jakýmkoli komiksovým stylem, který znáte třeba ze Supermana, Batmana, Garfielda, Čtyřlístku nebo z čím dál oblíbenějších Oprásků sčeskí historje," dodává.

Nejlepší práce budou v průběhu léta vystaveny v prostorách knihovny a z vítězného komiksu bude vytvořena pohlednice. Na jejího autora samozřejmě čeká odměna.

Komiksoví tvůrci mohou své práce nosit až do 5. června do Galerie Josefa Lieslera na Mírovém náměstí nebo do kadaňské knihovny, která sídlí na hradě.