V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu získala ODS 12 křesel. Nejpravděpodobnější se jeví pokračování současné koalice se sociálními demokraty, kteří se šesti mandáty skončili ve volbách na druhém místě. „V úterý jsme se sešli se zastupiteli za ČSSD k prvnímu jednání. Nastínili jsme si obrysy možné budoucí spolupráce. Další schůzku jsme stanovili na konec příštího týdne," uvedl Kulhánek.

Ještě tento týden se občanští demokraté sejdou také se zvolenými zastupiteli za TOP 09 a KSČM. Obě strany mají v zastupitelstvu dvě křesla. ODS nevylučuje ani rozhovory s politickým hnutím ANO 2011, jež skončilo ve volbách na třetím místě s pěti mandáty. „Seznámíme se vzájemně s představami případné spolupráce a zjistíme, v čem se naopak shodnout nemůžeme. Poté se uvidí," doplnil starosta.

Jednání o případném pokračování koaliční spolupráce s ODS potvrdila kadaňská místostarostka za ČSSD Olga Zörklerová. „Jde ale zatím jen o předběžnou dohodu," dodala.

Volební lídr ANO 2011 v Kadani a předseda chomutovské regionální organizace hnutí Jan Richter se jednání s ostatními subjekty zvolenými do zastupitelstva nebrání. „Jsme nováčky, neumíme v tom ještě chodit. Před volbami jsme s nikým nechtěli nic řešit. Čekali jsme, jak hlasování dopadne. Nyní očekáváme, že iniciativy se chopí vítězná strana, v případě Kadaně tedy ODS. Sejít se určitě chceme i se zastupiteli za TOP 09," vysvětlil.

Hnutí navíc zvažuje stále i možnost, že výsledky voleb v Kadani zpochybní. „Nevládní organizace i členové našeho hnutí situaci před volbami i v době hlasování ve městě monitorovali. Je jisté, že se tady kupčilo s hlasy. Ve středu získáme od aktivistů podklady. Předpokládám, že budou obsahovat jména lidí, kteří se na kupčení podíleli i jména lidí, kteří machinaci s volebními lístky iniciovali. Poté se rozhodneme, jak reagovat," dodal Richter.