Mnozí ale nerespektují nařízení, že se smí zdržet nejdéle dvě hodiny. Čas jim mají odměřovat parkovací hodiny umístěné za předním sklem.

„Nové parkoviště je bezvadné, náš problém ale je, že si lidé nedávají do aut kotoučky," zmínil starosta Kadaně Jiří Kulhánek. „Zdržují se tam déle, než by měli, takže blokují místo. Může se stát, že když přijede někdo o holi a bude potřebovat zaparkovat přímo u polikliniky, nenajde místo," doplnil.

Na parkoviště, které je přímo přilehlé k poliklinice a tamní lékárně, denně zajíždějí strážníci, kteří tyto řidiče pokutují. „Rozdají tak deset pokut za den, jenže to nebyl smysl toho všeho," zkonstatoval starosta.

O zřízení parkovacího automatu město nechce slyšet, protože je příliš drahý. „To snad raději budeme ty kotoučky rozdávat," podotkl Kulhánek. Aby je řidiči nemuseli shánět například v papírnictví, město jim vyšlo vstříc. Domluvilo se přímo s tamní lékárnou, kde parkovací hodiny prodávají po 30 korunách.

Původně měli řidiči přímo před poliklinikou k dispozici pouze osm míst, během léta tam nechalo město vybudovat stání se čtyřiceti parkovacími místy.