„Polikliniku navštěvuje každodenně velký počet lidí, řada z nich přijede pochopitelně autem. Najít místo k zaparkování je ale leckdy oříškem, i když je stání omezené půl hodinou a řidiči jsou povinni nařídit parkovací hodiny umístěné za předním sklem. Cesta je navíc úzká a svažuje se. Když se potkají dvě auta, jedno musí couvat. I toto studie řeší, parkování bude celkově komfortnější," uvedl kadaňský starosta Jiří Kulhánek.

S investicí město počítá už v příštím roce, náklady na stavební úpravy zatím nejsou vyčísleny.

V příštím roce chce město opravit i chodby v budovách nedaleké nemocnice, což si vyžádá dva až tři miliony korun. Letos se v nemocnici pokračovalo v rekonstrukci výtahů, podařilo se také vyměnit povrchy chodníků v nemocničním areálu a upravit plochu pro heliport, kde přistávají vrtulníky záchranářů s vážně zraněnými nebo lidmi postiženými akutním zdravotním selháním. „Chceme upravit i cestu od heliportu k urgentnímu příjmu, současná travnatá plocha nevyhovuje," doplnil starosta.

Kadaňská nemocnice patří městu, má 200 lůžek pro akutní péči o pacienty. Letos získala z rozpočtu na provoz a investice necelých devět milionů korun. Je to srovnatelná částka s loňským rokem. „Nemocnice je pro město důležitá, jsme rádi, že se ji podařilo privatizovat," řekl už dříve Kulhánek.