Vedení Kadaně zčásti vyhovělo požadavku některých občanů na  změnu systému zpoplatněného parkování na centrálním Mírovém náměstí. Od poloviny června město vyčlení deset parkovacích míst, na nichž mohou řidiči odstavit svůj vůz na půl hodiny zdarma.   V současné době stojí každá hodina parkování na náměstí deset korun, celý den pak 80 korun.

Petici za celoplošné odpuštění poplatku v prvních třiceti minutách parkování na náměstí doručili na radnici majitelé obchodů podél náměstí. Poplatek podle nich odrazuje zákazníky od nákupu jejich zboží.

Radní však celoplošné zrušení poplatku odmítají. Dohlédnout na dodržování půlhodinového limitu stání by bylo velmi obtížné, město se navíc nechce vzdát výnosu z vybraných poplatků. „Za parkování vybíráme jen na náměstí. Ročně získáme kolem 700 tisíc korun, jimiž pravidelně přispíváme na organizaci Císařského dne. Živnostníky ale dlouhodobě podporujeme, mají to těžké. Dohodli jsme se proto na kompromisu," vysvětlil starosta Jiří Kulhánek.

Nový režim parkování (pět a pět stání pro auta bez poplatku v první půlhodině parkování na opačných stranách náměstí) bude fungovat rok. „Dohodli jsme se na tom s autory petice, ředitelem městské policie a vedoucím odboru dopravy městského úřadu. Podle toho, jak se osvědčí, můžeme případně další místa bez poplatku přidat," doplnil Kulhánek.

Řidiči si musejí pořídit papírové hodiny za přední sklo, k dispozici budou v infocentru. Na dodržování třicetiminutového limitu dohlédnou strážníci.

Dalším vstřícným krokem vůči živnostníkům je snížení poplatku za zábor chodníků pro předzahrádky restaurací. Od poloviny července klesne ze současných 100 korun za metr čtvereční a rok na symbolickou korunu.