Pohádkový hrdina, který se ve fantazii spisovatele Rudolfa Čechury narodil v Ahníkově na Kadaňsku, slaví tuto sobotu narozeniny. Maxipes Fík oslaví sedmatřicátiny a děti si je užijí spolu s ním.

Hlavním dějištěm bude Nábřeží Maxipsa Fíka a tamní Amfík, kde v 10:00 hodin tam vystoupí kouzelník a šoumen známý ze soutěže Česko-Slovensko má talent Richard Nedvěd. Hlavním bodem bude ale v pravé poledne narozeninové přání Fíkovi, které mu přednesou žáci z Kadaně a z partnerského města Aue v Německu. Po celé dopoledne se děti budou bavit se skauty, mohou si pořídit Fíkovy balonky a nechat si divoce pomalovat obličej.

Mistrovství ve skoku pro něco

Zajímavou podívanou budou Hry bez hranic aneb Mistrovství světa ve skoku pro něco. Rozpoutají se na nábřeží ve 14:00 hodin. Soutěžit bude šest rodinných týmů, které se zavčasu přihlásily.

Rušno ale bude také v zahradách Františkánského kláštera, kde bude od 10 do 13 hodin ohromovat svými triky a kouzly Jiří Hadaš. Děti se svezou na dobovém kolotoči, zastřílejí si z luku v idiánské vesnici a projedou se na koních. Jakmile se začne stmívat, vyrazí od Kulturního zařízení Kadaň k Amfíku lampionový průvod. Půl hodiny na to malí návštěvníci uvidí pohádku O človíčkovi.

Součástí oslav bude výstava dětí z mateřinek, které namalovaly Fíkovi desítky obrázků. K vidění budou do 18. června v Galerii Josefa Lieslera na náměstí.

Kam jinam se ještě pobavit

PÁTEK

Nová Ves v Horách: pár kroků za hranicemi Chomutovska se koná 1. ročník netradiční Novoveské show místostarosty Davida Kádnera s podtitulem Chceme veselé a usměvavé děti. Pořádají ji už v pátek 1. června. Začne už ráno v 9:30 zápisem do štafety horských kol. Na programu budou dětské dílny, šou pro děti, disko, přehlídka policejní a hasičské techniky a zahájeny budou staročeské trhy. Ve 14:30 hod. vystoupí Abba Stars a v 18:00 hodin Support Lesbiens. Poté se budou dětem i dospělým promítat filmy v letním kině. Konec programu je naplánován až na 23:30 hodin.

SOBOTA

Vrskmaň: Vrskmaňští zvou na Kácení máje. Program začíná v 17:00 hodin na hřišti naproti obecnímu úřadu. K tanci a poslechu bude hrát pod širým nebem IV. cenová skupina. Pokud se počasí pokazí, přesune se zábava do tamního kulturního domu. Vstupné je 50 Kč, pro děti zdarma.

Místo: Od hradu Hasištejn vyrazí krátce před 9:00 hodinou průvod turistů. Cílem jejich cesty bude zámek Schlettau v Sasku. Jedná se o 16. Přeshraniční pochod podél Krušnohorského hřebenu po staré obchodní a solné cestě. Délka trasy je 40 kilometrů, zvolit je možné i poloviční 20ti kilometrový úsek. Půjde se přes Sobětice, Výsluní, Kryštofovy Hamry, Černý Potok, hraniční přechod Jöhnstadt/ Černý Potok, Kühberg, Bärenstein, Cranzahl, zámek Schlettau (transport autobusem hraniční přechod Bärenstein/ Vejprty).

NEDĚLE

Výsluní: Kostele sv. Václava se v neděli 3. června od 14:00 hodin koná Recitál houslového virtuosa Jaroslava Svěceného. Pozvání přijali také mladí místní umělci. Akci pořádá Městský úřad Výsluní a Nadační fond.