Ani polovina října a rapidní pokles teplot nezbrzdily aktivitu organizátorů kulturních, zábavních či společenských akcí. O následujícím víkendu budou mít lidé opět z čeho vybírat.

Zrní

Už dnes dorazí do Kadaně členové stále populárnější top alternativní kladenské hudební skupiny Zrní. Koncert začíná v Orfeu ve 20:00 hodin.

Lampionový průvod

Dnes odpoledne zvou pořadatelé rodiče s dětmi na otvickou náves U vodníka, kde se uskuteční od 16:00 hodin Lampionový večer pro vodní vílu. Průvod s lampiony povede k historické vodárně. Poté se účastníci mohou těšit na zhlédnutí filmové pohádky Tučňáci z Madagaskaru v místním kině Svět.

Farmářské trhy

Zájemci o produkty regionálních pěstitelů a chovatelů by si neměli nechat ujít sobotní Podzimní farmářské trhy na jirkovském centrálním náměstí Dr. E. Beneše. Uskuteční se v tradičním čase od 08:00 do 12:00 hodin a budou poslední v letošním roce.

Svět archeologie

Kadaňský kulturní dům Střelnice představí v sobotu od 09:00 hodin povolání archeologa. Akce je věnována Mezinárodnímu dni archeologů.

Multižánrový festival

Multižánrový festival Kulisárna fest hostí v sobotu chomutovské kulturní centrum a restaurace Kulisárna. Přehlídka tvorby převážně domácích kapel začíná v 17:00 hodin.

Country bál

Kulturní zařízení Orfeum v Kadani zve v sobotu od 19:00 hodin příznivce country na bál. K tanci a poslechu zahrají skupiny Naplech a Kliďánko.

Den stromů

V neděli od 11:00 do 15:00 hodin uspořádá chomutovský Podkrušnohorský zoopark Den stromů. Má být připomínkou důležitosti a významu stromů v přírodě. Návštěvníci si mohou zasadit v areálu zooparku vlastní strom. Pro děti bude připraven zajímavý doprovodný program ve spolupráci se společností Lesy ČR.

Podrobný program akcí na víkend a na celý týden najdete ZDE.