VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Jirkově se dohodli: Dál už bez komunistů

Jirkov - Místostarostou bude Stanislav Moutelík, původně až dvacátý na kandidátce ODS. Radním pak dokonce náhradník Libor Zamazal.

27.10.2010 21
SDÍLEJ:

Starosta Jirkova Radek Štejnar na zasedání zastupitelstva.Foto: Deník/ Josef Dušek

Ve vedení jirkovské radnice vystřídají komunisty lidé z ODS. A sociální demokraté budou mít v radě většinu. Takový je výsledek povolebních vyjednávání v Jirkově.

Koalice, která bude město vést, bude složená z vítězné ČSSD, ODS a Jirkova 21. století. „Taková je dohoda,“ potvrdil lídr ČSSD Radek Štejnar s tím, že strany nebudou sepisovat žádnou písemnou koaliční smlouvu.


Vládnout bude hlavně ČSSD


O kandidátovi na starostu nebylo pochyb už po sečtení hlasů – bude jím právě současný první muž Jirkova Radek Štejnar.

ČSSD ovládne i radu města – bude mít čtyři ze sedmi hlasů. A to je poměrně velká politická síla. Nejvyšším rozhodovacím orgánem je sice zastupitelstvo, ale rada daleko častěji rozhoduje o chodu města. Jak už dříve upozornil starosta, vítězství a podíl na moci je vyvážený odpovědností. „Každý náš krok bude posuzován o to přísněji,“ prohlásil.


ODS: Radním náhradník


Občanští demokraté se budou na vládě podílet trochu kuriózně. Jako místostarostu totiž obsadí Stanislava Moutelíka, který byla původně na kandidátce až dvacátý, tedy na skoro nevolitelném místě. Lidé ho ale preferenčními hlasy vynesli až na druhé místo ze čtyř zvolených zastupitelů.

„Proč pan Moutelík? Chceme dokázat lidem, že pokud někoho tolik chtějí, že ho vynesou až z dvacátého místa, tak je budeme brát vážně,“ říká Miroslav Mikulášek, předseda jirkovské ODS. Navíc dlouholetý učitel již jednou na radnici seděl, ve stejné pozici. V roce 2005 nahradil na několik měsíců v pozici místostarosty zesnulého Jiřího Leitnera.

A co je ještě zajímavější – druhým radním za ODS nebude ani kandidát s největším počtem hlasů (lékař Jan Vaclík), ani lídr strany (Josef Adam). Nebude jím dokonce nikdo ze zvolených.

Lídr strany Josef Adam se totiž po volební porážce svého mandátu vzdal a na jeho místo nastoupí první náhradník – Libor Zamazal. A právě on bude zasedat v radě. „Už radním byl, takže to není tak překvapivá volba,“ dodal Mikulášek.

Jirkov 21. století se na vládě podílel i uplynulé čtyři roky. Na ty následující bude mít v radě jednoho svého zástupce – nominovat bude Pavla Kliera, který zasedal v radě i doposud.

#nahled|https://g.denik.cz/9/d6/cvvedenijirkova_denik-galerie_mini.jpg|https://g.denik.cz/9/d6/cvvedenijirkova.jpg|Jak by mělo vypadat nové vedení Jirkova.#


KSČM: Zklamání


V opozici tak zůstávají komunisté, kteří se doteď na vedení města podíleli. „Je to pro nás určité zklamání,“ přiznává končící místostarosta Jaroslav Cingel. „Máme určité představy, některé z nich jsme částečně naplnili a vnímáme trochu jako křivdu, že už se nebudeme moci účastnit dotažení všech projektů, které se načaly.“

Jak dodal, komunisté budou chtít alespoň jako klasická opozice obsadit funkce v čele výborů, které jsou poradním orgánem zastupitelstva. Především ve finančním a kontrolním, který dohlíží na zásadní oblasti ve městě.

Minirozhovor se starostou Radkem Štejnarem

Proč ODS? Chceme mít dobré vazby i na kraj

V koalici nahradí dosavadní KSČM strana úplně opačného politického ražení – ODS. Byli jste s komunisty nespokojení?
Já jsem byl se spoluprací spokojený, ale nejde jen o to, co cítím já, ale co je nejlepší pro město.

Jak to myslíte? Proč tedy už komunisté nejsou u vlády?
Má to ryze pragmatický důvod. Za dva roky budou krajské volby. Nepředpokládám, že je vyhrají komunisté, takže na vládě v kraji se bude podílet také buď ČSSD nebo ODS.

A jaké to má výhody?
Krajský úřad má ve spoustě přenesených kompetencí zastupuje stát. A vždycky je lepší komunikace s lidmi, kteří jsou podobného ražení, třeba i ze stejné strany.

…a třeba i při přidělování dotací?
Vždycky je samozřejmě lepší, když žádáme třeba o nějaké kulturní granty a podobně, když máme na kraji politickou podporu. (jd)

Minirozhovor s kandidátem na místostarostu Stanislavem Moutelíkem

Chtěl jsem být někde vzadu, ale když to tak dopadlo…

Na dvacátém místě většinou kandidují lidé, kteří chtějí stranu jen podpořit, ale o funkce nestojí. Vy jste nakonec kandidát na místostarostu. Je to velké překvapení?
Samozřejmě, to bylo už když mě lidé zvolili do zastupitelstva. I když před čtyřmi lety to bylo podobné. Letos jsem šel na kandidátku právě s podmínkou, že budu někde vzadu. Ale když to tak dopadlo, člověk to tak musí brát.

Museli vás dlouho přemlouvat?
Proběhlo několik rozhovorů. Vycházeli jsme z toho, že ty hlasy, které jsem od lidí dostal, by se měly respektovat. A byla to také varianta, která vyhovovala celé koalici. Takže jsem kývl.

Třeba lékař Jan Vaclík měl ale ještě více preferenčních hlasů než vy…
Tam je to asi trochu něco jiného. Je třeba brát v úvahu, že by bylo větší neštěstí, kdyby Jirkováci přišli o takového doktora.

Přestože jste už několik měsíců místostarostou byl, přeci jen jste i podle umístění na kandidátce už moc s politickou nepočítal. Nebojíte se teď trochu takové funkce?
Ale ne. Vím, do čeho jdu a mám představu, jak by to mělo vypadat. Takže nebojím. (jd)

Autor: Josef Dušek

27.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 21
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 22 600 Kč

Lektoři a učitelé umění na ostatních školách učitel/ka literárně dramatického oboru. Požadované vzdělání: vyšší odborné v konzervatoři. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22600 kč, mzda max. 29500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: zustgmcv@volny.cz , nebo volat na tel. 474686446 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - náměstí T. G. Masaryka č.p. 1626, Chomutov. Pracoviště: Základní umělecká škola t.g.masaryka 1626, chomutov, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1626, 430 01 Chomutov 1. Informace: Karel Žižka, +420 474 686 446.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 13 500 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov Dělníci v oblasti výstavby budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání každé pondělí od 13:00 do 15:00 hod. (životopis s sebou) na adresu Dukelská 1266/51, Chomutov, , Místo výkonu práce - Rocknet s.r .o., Červený Hrádek, Jirkov, , Požadujeme - manuální zručnost, učenlivost a fyzickou zdatnost, práce ve výškách. Pracoviště: Dar corporation s.r.o. - provozovna, Na Moráni, č.p. 1362, 430 01 Chomutov 1. Informace: Michaela Fialová, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 14 000 Kč

Střihači textilu, kůží a podobných materiálů stříhač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy ve ČT od 13:00 do 14:00 hod. na adresu: Klostermannova 138, Chomutov - 2 patro (životopis s sebou), , Místo výkonu práce - Pražská 5447 , Chomutov , , Požadujeme - manuální zručnost, fyzická zdatnost, učenlivost, zodpovědnost,. Pracoviště: Better job s.r.o., Na Moráni, č.p. 1362, 430 01 Chomutov 1. Informace: Gabriela Rašková, .

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 18 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Referent/ka odboru finančního. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Oznámení o vyhlášení výběrového řízení, , Tajemnice Městského úřadu v Klášterci nad Ohří v souladu se zákonem č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, v platném znění, vyhlašuje výběrové řízení na pracovní místo: , , Referent/ka odboru finančního , , Místo výkonu práce: Městský úřad Klášterec nad Ohří, nám. Dr. E. Beneše 85, Klášterec nad Ohří , Platová třída pracovní pozice dle Nařízení vlády č. 341/2017 Sb. o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě: 9 , , Pracovní poměr na dobu neurčitou., , Předpokládaný nástup: dle dohody, , Náplň práce: , - správa agendy místních poplatků, - vymáhání daňových nedoplatků, - vymáhání neuhrazených pokut, , Základní předpoklady pro výkon funkce: , - fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let , - občan České republiky nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v České republice, který ovládá český jazyk, - způsobilost k právním úkonům , - bezúhonnost ve smyslu § 4 zákona č. 312/2002 Sb. , - střední vzdělání s maturitní zkouškou , - ovládání jednacího jazyka, , Další požadavky:, - praktická zkušenost z obdobné pozice a zkouška zvláštní odborné způsobilosti velkou výhodou, - orientace v problematice daní a poplatků (znalost daňového řádu) výhodou, - znalost práce na PC, - zodpovědnost, přesnost, pečlivost, ochota učit se nové postupy a dále se vzdělávat, , , Podání přihlášky:, Písemnou přihlášku, včetně příloh, je nutno doručit v zalepené obálce označené heslem "VŘ Referent/ka OFI - neotvírat" nejpozději do 09.05.2018 na podatelnu Městského úřadu Klášterce nad Ohří na adrese: Městský úřad Klášterec nad Ohří, náměstí Dr. E. Beneše 85, 431 51 Klášterec nad Ohří., , V případě dotazů je možno se obrátit na Dr. Ing. Radku Hodicovou, tajemnici městského úřadu, tel. 474 359 645, e-mail: hodicova@muklasterec.cz., , Náležitosti přihlášky:, - jméno, příjmení a titul uchazeče, - datum a místo narození , - státní příslušnost , - místo trvalého pobytu , - číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního občana, - kontaktní spojení, - datum a podpis uchazeče, , Přílohy přihlášky:, - strukturovaný životopis , - výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, - ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, - kopie dokladů, které osvědčují další znalosti, - souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji pro účely tohoto výběrového řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. , , Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu a stejně tak si vyhrazuje právo nevybrat žádného z přihlášených uchazečů.. Pracoviště: Město klášterec nad ohří, nám. Dr. Eduarda Beneše, č.p. 85, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Radka Hodicová, +420 474 359 645.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Doris Homolková byla oceněna za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost

Oceněná učitelka Homolková: Děti mají větší přístup k novým poznatkům

Levhartice BK Chomutov (v bílém), porazily USK Praha o jediný bod.

Družstvo starších žákyň BK Levharti Chomutov si zahraje na mistrovství republiky

Týdeník Chomutovsko: Rozhovor s Milanem Dzuriakem o další Cestě proti bolesti

Jirkov, Chomutovsko - “Jirkováci se semknou, aby pomohli. A ještě podpoří český rekord," říká filantrop v rozhovoru pro nový Týdeník Chomutovsko. 

Jsme připraveni uzavřít kupní smlouvu, zní z CV Relax

Chomutov – Společnost CV Relax, která stále vlastní majetek u Kamencového jezera a Bandy, je ochotná přijmout nabídku města. Jde o více než 26 milionů korun.

Sázkař z Kadaně vyhrál za stokorunu bezmála 100 tisíc korun

Kadaň - Osm zápasů, osm bezchybných tipů. Sportovní fanoušek prokázal dobrý odhad nebo obrovský kus štěstí.

Silnice přes hráz Nechranic je ode dneška na dva týdny zavřená

Chomutovsko – Silnice vedoucí přes hráz nechranické přehrady se dnes, 24. dubna, uzavřela pro veškerou dopravu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT