Neobvyklé hřiště otevírali v sobotu v Mládežnické ulici v Jirkově. Nebo alespoň neobvyklé v okrese. Žádné kolotoče a prolézačky pro děti, ale bradla, kruhy či provaz pro dospělé či dospívající.

Jde o takzvané street workoutové hřiště, což je jakási tělocvična pod širým nebem. Na zdejší jednoduchém náčiní může kdokoli posilovat s vahou vlastního těla. A do jaké super kondice se můžete dostat a jaké frajerské kousky pak dokážete, předvedli přímo při „otevíračce" borci z místní skupiny Street Hard Workers.

Svojí atleticko akrobatickou show roztleskali všechny příchozí. Bylo jich několik desítek a přestože museli vydržet i hustý déšť, neodcházeli a tleskali.

Byli to také členové této skupiny, kteří se o stavbu hřiště zasadili. „Přišli na město s tím, jestli by nebylo možné někde takové hřiště postavit. A mně to přišlo jako dobrý nápad," líčí starosta Jirkova Radek Štejnar. „Vždycky je lepší, když s nějakým nápadem přijdou přímo lidé. Pak je jistota, že postavíme něco, co se bude využívat."

Byl to právě on, kdo hřiště symbolicky otevřel předáním klíče. On dostal na oplátku triko s logem zmíněné skupiny. Prý si ho dá ale do vitríny, protože respektuje, že ho smějí nosit jen ti, kteří se street workoutu poctivě věnují. „Já si občas chodím zacvičit nebo zaběhat, ale takové kousky, jako tady kluci, to nepředvedu," smál se.

Po slavnostním otevření se členové skupiny ujali zájemců, kteří si chtěli náčiní také vyzkoušet. Vysvětlovali jim, k čemu slouží a jakou část těla jakými cviky posilují. Zvali je také na pravidelné tréninky, které se konají v úterý, čtvrtek a sobotu od pěti do šesti odpoledne.

Chomutovský deník se na jeden z tréninků vydá, abychom kluky ze Street Hard Workers trochu vyzpovídali a případným zájemcům na fotkách a videích více přiblížili, co se dá na hřišti všechno dělat.