Chomutovský Hotel Sudety se rozhodl, že oslaví 17. listopad. Den boje za svobodu a demokracii a studentský svátek tam oslaví jídlem a pitím, které budou mít studenti, s výjimkou tvrdého alkoholu, jen za polovic. Nejen vařit, ale i hrát bude hotelový kuchař Petr Potužník, který je také vášnivým hudebníkem.

Program, který má být připomenutím odvahy mladých lidí a studentů, začne v 19:00 vystoupením hiphopové formace Highlife Boys a následovat bude komentovaná poslechová diskotéka kuchaře muzikanta. „Téma svobody, demokracie a vzdoru vůči totalitě se v hudební historii objevuje pravidelně. Vyberu k poslechu to nejlepší, co souvisí s tématem našeho 17. listopadu," přislíbil Petr Potužník porci HAMBURGERY I HUDBU naservíruje muzikální kuchař Petr Potužník. Zdroj: M. Koranda zajímavého hudebního prožitku.

A proč se hotel rozhodl oslavit zrovna 17. listopad? „Chomutov možná více než jiné lokality v republice potřebuje, aby se mladí lidé zapojili do jeho přeměny. Už teď se areál hotelu stává zázemím pro místní umělce a v podpoře mladých talentovaných lidí hodláme nadále pokračovat. Bez nich se tento region nikdy neodlepí ode dna," uvedl majitel hotelu Jan Kubricht.

Hotel Sudety vznikl přejmenováním hotelu Bobr letos v červnu. Kromě hotelových služeb má jeho majitel daleko širší ambice. Od svého otevření se hotel snaží být společenskou platformou a památníkem zaniklých obcí v regionu. S tím je spojeno i shromažďování publikací a dokumentů, které budou veřejně dostupné v hotelové knihovně a čítárně. V současné době se jedná o možnostech financování tohoto plánu, majitel by chtěl pro knihovnu získat dotace. „Udělení dotace ale není automatická věc, žadatelů je hodně a my musíme čekat," vysvětluje Kubricht.

Hotel Sudety ale na vzdělávací a osvětovou činnost nerezignoval. „Návštěvníci zatím měli možnost v prostorách hotelu shlédnout putovní výstavu Zapomenutí hrdinové, úspěšný projekt Muzea města Ústí nad Labem, Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR a Národního archivu," vyjmenovává Kubricht a dodává, že to není jediná spolupráce s vědeckými institucemi. „Na únor plánujeme výstavu, která by přiblížila apolitický spolkový život obyvatel tohoto regionu před 2. světovou válkou. V současné době jednáme o spolupráci se Slezským zemským muzeem v Opavě, kde už výstava probíhá," uzavírá Kubricht.