Uběhl jediný týden a hasiči opět vyjížděli k požáru do Hory sv. Šebestiána. V pondělí kolem půl druhé hodiny ranní vzplála střecha bývalého nočního klubu. Čtyřem jednotkám, které plameny krotily pomocí vodního proudu ze žebříku a dalšího, vedeným vnitřkem budovy, se podařilo požár zlikvidovat v půl páté.

„Požár vznikl v podkroví a prohořela od něj střecha,“ informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan. V objektu nikdo nebyl. Podle policistů škoda ještě není vyčíslena, stanoví se až po výslechu majitele.

Objekt klubu Night Kiss, který stojí poblíž náměstí, má sice zánovní fasádu, léta je ale prázdný. Z oken prvního patra se na kolemjdoucí dívají z plakátů jen nahé lehké ženy. Důkazy požáru jsou jasně vidět na střeše, kde plameny vykousaly díru o velikosti dva krát dva metry. Ukazuje na ně také hromada ohořelých plechů a tašek ze střechy, které leží před vchodem.


Jeden požár za druhým


V malé horské obci, kam jezdí Němci za sexturistikou, je to během několika málo dní už druhý požár. V sobotu 21. ledna shořela střecha hotelu St. Sebastian, který je při hlavním tahu obcí. Z hořícího křídla stačilo utéct šest hostů bez jediného zranění (více čtěte ZDE). Majitel vyčíslil škody na dvacet miliónů korun. Hotel i noční klub patří společnosti Detmers Object-Plan GmbH.

Podle policie se v hotelu našel kanystr, protože ale není šetření u konce a čeká se na expertízy znalců, zdráhá se jednoznačně říct, zda někdo založil požár úmyslně. Ve stejném čase, kdy zahořel hotel, oznámil správce bývalého nočního klubu, že do budovy někdo vnikl a zřejmě se ho pokusil zapálit. Policisté na místě našli zápalnou šňůru. K požáru nedošlo jen proto, že sama od sebe zhasla.

Při poslední události měli policisté v budově Night Kiss najít chemické látky. Jestli se jedná o benzín, petrolej či jinou látku, zatím není jasné. „Zkoumá se také, jestli mají s požárem nějakou souvislost,“ upozornila Marie Pivková. „Stejně jako v případě hotelu je variant více a všechny možnosti musíme prošetřit,“ uzavřela.