Akce nazvaná Free Zumba začíná v 18,30 hodin v tělocvičně Střední zdravotnické školy na Palackého ulici. Na programu je nejen tanec. Účastníci ochutnají osvěžující ovocné drinky a mohou si nechat změřit důležité zdravotní údaje.

Pořadatelé nabádají vyznavače zumby, aby si pro jistotu předem rezervovali místo. Na Facebooku najdou na stránkách www.freezumba.cz stránky projektu a registrují se stisknutím tlačítka „zúčastním se“. Přijít ale mohou i neregistrovaní.

Akci Free Zumba s podtitulem Dny zdraví s VZP pořádá Všeobecná zdravotní pojišťovna. Program okoření například možnost ochutnat svěží nápoje z kvalitní kohoutkové vody od Severočeských vodovodů a kanalizací. VZP si navíc chystá pro všechny příchozí možnost zdravotního vyšetření zdarma na speciálním automatickém přístroji. Jedná se o bezbolestnou a rychlou proceduru, která přináší cenné údaje, jež mohou upozornit na blížící se zdravotní problémy.

Účastníci Free Zumby se také mohou zúčastnit soutěže o designovou karafu SČVK nebo roční předplatné Deníku.

V Chomutově se nebude cvičit jen dnes. Také 13. a 21. dubna čeká zájemce o zdravý pobyt možnost rozvlnit boky při zdraví posilujících lekcích. Tyto navazující lekce Free Zumby však už budou zdarma jen pro pojištěnce VZP, kteří se na místě prokáží svým průkazem. Ostatní zaplatí sto korun nebo se mohou na místě registrovat k VZP a využít výhody vstupného zdarma.