Pokud máte ve sklepě staré topení, kovovou židli nebo pračku a nevíte kam s ní. Už tuto sobotu vás této starosti zbaví Technické služby města Chomutova. Pořádají totiž sběrový den. "Půjde o pravidelné akce. Budou se konat každou poslední sobotu v měsíci, a to vždy pro jednu ze dvou lokalit," řekl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek. Nově se sběrné dny konají na základě vyhlášky města o komunálních a stavebních odpadech z podzimu loňského roku.

Poslední červnovou sobotu se bude konat sběrový den v první svozové oblasti. "Nákladní auto bude postupně projíždět lokalitou a jeho obsluze mohou občané zdarma na určených místech a v danou dobu předávat kovový odpad," řekl vedoucí střediska odpadového hospodářství Marek Pohl.

Pracovníkům Technických služeb mohou občané odevzdávat barevné kovy, všechny železné kovy (železo, ocel, litina), chladničky, mrazničky, pračky, sporáky. "Svoz kovového odpadu se bude konat podle harmonogramů ve dvou oblastech v období duben až listopad vždy poslední sobotu v měsíci," dodal Pohl.