Počet aktuálně nakažených se v Chomutově zastavil na čísle 31. Víkendový nárůst je spojený se třemi centry nákazy. „Šest případů jsou osoby, které se dostaly do kontaktu s jedním nakaženým. Šest případů je navázaných na Prahu,“ vypočítává vedoucí chomutovského protiepidemiologického odboru Zdeňka Trmalová.

Dalších sedm lidí se nakazilo poté, co přišlo do kontaktu s nakaženým kolegou. Nákaza se rozšířila v jednom z podniků v chomutovské ulici Na Moráni, v provozu firmy Parker Hannifin Industrial vyrábějící  hydraulické a pneumatické systémy.

„V souladu s pokyny lékařů a striktními interními pravidly o zdraví a bezpečnosti společnosti Parker, byla těmto pracovníkům a ostatním jednotlivcům, kteří s nimi byli v kontaktu, nařízena karanténa a doporučeno vyhledání lékařské pomoci, pokud se objeví příznaky,“ potvrdila nákazu Chomutovskému deníku společnost.

V Chomutově měly společnou autogramiádu dvě regionální spisovatelky Renata Šindelářová a Květoslava Kudláčková.
Na světě je „průvodce“ po Krušných horách. Pohádky a pověsti a game book

Provoz firma dočasně přerušila, probíhá dezinfekce prostor. Podle podniku je zdraví a bezpečnost zaměstnanců prioritou. „Budeme i nadále přijímat veškerá nezbytná opatření, jako jsou přísná hygienická pravidla, použití povrchové dezinfekce, omezení počtu lidí v areálu společnosti, omezení cestování i návštěv, měření tělesné teploty a dodržování fyzické vzdálenosti, abychom předešli šíření viru a zajistili bezpečné pracovní prostředí,“ dodávají zástupci společnosti Parker Hannifin Industrial.

Od března 2020 se podle statistiky hygieniků nakazilo v okrese 57 lidí. První případ se objevil 19. března, nákazu tehdy potvrdil devětadvacetiletý pacient sám na sociálních sítích. V souvislosti s koronavirem zemřel v okrese dosud jeden člověk.

V prostorách muzea byla otevřena výstava historické železnice.
FOTO: Do muzea v Chomutově se přihnal vlak. Začala tam zajímavá výstava

Chomutovsko bylo v pondělí 10. srpna odpoledne v rámci kraje okresem s nejvyšším počtem aktuálně nakažených. Druhým okresem jsou Litoměřice s 27 nakaženými. Ostatní okresy se zatím pohybují okolo jedné desítky. Průběh onemocnění je u pacientů lehký, nejedná se o těžké případy. „Zatím nebylo zaznamenáno žádné úmrtí,“ potvrdil ve čtvrtek na tiskové konferenci kraje hejtman Oldřich Bubeníček. Nové nákazy si dovážejí lidé z dovolených jen zřídka.

„Dva lidé se nakazili pravděpodobně v Maďarsku, jeden na Slovensku a jeden v Chorvatsku,“ popsal hejtman. Dalších deset dětí se nakazilo na hokejovém kempu pražské Slavie. Krajské organizace jsou na případnou druhou vlnu připravené, podle Bubeníčka mají dostatek ochranných pomůcek na více než dva měsíce normálního provozu.