Sotva jsme tuhle zprávu zveřejnili na redakčním facebooku, hned se po dní sešlo přes na padesát komentářů. A velice různorodých. „Hurááá," raduje se Honza Moravec. „Další předražené hnusy," kontruje Lucie Kindlová. Tak jako tak v Chomutově bude KFC!

Otevřeme na jaře

Mezi lidmi se o tom spekulovalo od té doby, co se začalo kopat na volném prostranství pod bauMaxem. Chomutovský deník teď získal oficiální vyjádření hned ze dvou stran.

Stavbu prodejny KFC potvrdila nejprve firma Saller Group, která vlastní a provozuje Nákupní park Chomutov. „Tento typ provozovny v regionu chybí. Jsme přesvědčeni o tom, že pro lidi z Chomutovska a okolí bude přínosem," uvedl k tomu David Tejml, jednatel společnosti. Firma teď pro KFC připravuje pozemek včetně inženýrských sítí, samotnou prodejnu už si postaví řetězec sám.

Stavbu prodejny pak potvrdil také Libor Hubík z KFC. Restaurace bude typ „drive thru", tedy s prodejem přímo do auta. Vjezd do ní bude naproti současnému nájezdu k bauMaxu. „Naším plánem je otevřít restauraci v Chomutově v prvním čtvrtletí příštího roku," dodal Hubík.

Ideální prostor?

Pravda je, že značkový fastfood řadě Chomutováků chyběl (viz ohlasy na facebooku vpravo). Firmy McDonalds i KFC uvažovaly již v minulosti o několika lokalitách, nejblíž byl zatím McDonald s prostorem u chomutovského divadla. Právě kvůli lokalitě ale narazil projekt na odpor nejen řady lidí, ale i zastupitelů.

KFC včetně „drive thru" měli v plánu také investoři nového obchodního centra na Březenecké, teď je otázka, zda dohoda platí. Ale teoreticky tomu nic nebrání. Ani sedmdesátitisícové souměstí Chomutova s Jirkovem sice není dostatečný trh pro dvě prodejny, ale velký potenciál skrývá frekventovaná silnice I/13, u níž jsou prodejny plánované.

Sám Hubík přiznává, že Chomutov a celé západní Čechy mají potenciál pro budování jejich restaurací. „Současná lokalita v obchodní zóně se jeví jako nejlepší řešení pro Chomutov a okolí," uvedl Hubík. „Věříme, že celá oblast má velký potenciál do budoucna a spoléháme také na silné značky, jako Kaufland a Baumax, které jsou velmi úspěšné a my můžeme také jejich zákazníkům nabídnout naše kuřecí produkty."