"Byl jsi ten nej, vždycky budu vzpomínat a vždycky tě budu mít v srdíčku, vždycky uslyším Tvé písničky........ať je ti tam líp, je mi to moc líto." -  "Pořád čekám, že tu někdo oznámí, že to není pravda!!" - "Vzpomínám, nezapomenu. Strašně mi budeš chybět kámo."

Komentáře na facebooku dokládají, jak moc byl třicetiletý zpěvák oblíbený. Ještě minulý týden vystupoval se svou kapelou X-Left To Die v Měděnci. "Těšíme se na Vás horalové!" psal na svém profilu. V sobotu ráno ho našli utonulého v Chomutovce.

Tělo objevil před devátou hodinou náhodný kolemjdoucí. Leželo v korytě říčky, kousek od Merkuru. Svědek, který tělo zpěváka nalezl, okamžitě zavolal policii a záchranáře. Ti ho ihned po příjezdu vytáhli z vody, ale oživit ho bohužel nedokázali. "Lékař neshledal cizí zavinění, příčinu úmrtí určí soudní pitva," dodala k tomu policejní mluvčí Marie Pivková s tím, že více k případu policie uvádět nebude.

Na místě, kde z Chomutovky vytáhli tělo Davida Weingartnera, jeho blízcí zapálili několik svíček.Vody je v těch místech jen pomálu, spekuluje se proto o tom, jak se mladý rocker mohl utopit. Svou roli mohl sehrát alkohol, mohl ale také nešťastnou náhodou spadnout do řeky, v těch místech je totiž zídka nad korytem vysoká asi dva metry. Počkat se tak musí na zmíněnou pitvu, kdy však budou výsledky, mluvčí nedokázala odhadnout.

Na břehu říčky už Davidovi blízcí vytvořili malé pietní místo, hoří tu několik svíček (foto vpravo). A lidé chodí z druhého břehu místo zvědavě okukovat, leží tu ještě i policejní pásky.

David Weingartner byl hlavně na Chomutovsku známý jako zpěvák skupiny X-Left To Die. S ní dokonce předskakoval svému oblíbenému zpěvákovi - Marylin Mansonovi. Jeho hlas ale znali hudební fanoušci v celé republice. V soutěži Hlas ČeskoSlovenska se totiž dostal až do finále a v jiné soutěži  - Robin Hood – cesta ke slávě - skončil dokonce druhý. Také proto zpráva o jeho úmrtí zaplnila i bulvární weby. 

Na 12. září plánovala skupina vystoupení v chomutovském atriu SKKS. Zda ji zruší nebo ji kolegové z kapely pojmou jako vzpomínkový happening na svého zpěváka, se teprve uvidí.

Zdroj: Youtube