Nejprve semlel vinné hrozny, které nechal v kádích dva dny odležet,aby se do vína dostalo více buketních látek, po té lisoval rmut.S lisováním mu pomohli dva kamarádi, kteří plnili lis a z něj už pak vinný mošt tekl do tanků ve sklepě. Z moštu později vznikl dobrý burčák a nyní je již z letošního vína takzvaný řezák. „To je v podstatě nepitelné víno, ztratilo již svoji sladkost a teprve nyní se v něm začnou tvořit buketní látky," vysvětluje Karel Němeček. Poté se řezák promění v mladé víno a nakonec hotové víno. To však bude až v únoru až březnu. „Tato odrůda musí déle ležet na kvasnicích. Je to první třída, protože jeden z rodičů je Rýnský ryzlink," dodává vinař.

V Březně už je to po letech druhá úroda z tamní vinice ve Stranné. Ta první přinesla skvělé víno a jen o fous unikla zlaté medaili na soutěži vín v Modré u Velehradu.

Také letošní víno dává velké naděje. „Přizvaný vinařský komisař totiž naměřil 20,8 stupňů cukru dle normovaného moštoměru, což umožňuje u vína použít na etiketu přívlastek Kabinet," vysvětluje znalec vína. K přívlastku Pozdní sběr chybělo jen 0,2 stupně cukernatosti.

Víno Kerner má barvu zelenožlutou až slámovou, intenzivní ryzlinkové vůně s podstatně vyšší kořenitostí a s tóny tmavého medu. Víno je velmi plné, s mohutným nástupem a dlouhou perzistencí, někdy s nahořklým závěrem. Doporučujeme pít k rybám, drůbeži či telecímu masu. Sladké výběry vína jsou vhodné k dezertům.