Přemýšleli jste o tom, že si postavíte dům a chtěli jste ho mít v Březenci? Tak si ještě pár let počkejte.

Žádaná lokalita, kde už teď rostou domy jako houby po dešti, se měla ještě více otevřít novým obyvatelům.

Město Jirkov už prodávalo pozemky, kde měly stát desítky vilek, ale nakonec neprodá nic. Investor totiž nechtěl platit plnou cenu, tak radnice raději prodej zastavila úplně. „Pod cenou to prodávat nechceme a vlastně není kam spěchat. Počkáme, až se ceny pozemků dostanou na určitou výši,“ vysvětlil jirkovský starosta Radek Štejnar.

Pozemky by byly příliš drahé

Už loni se o pozemek, na kterém by mohlo vyrůst třicet až čtyřicet nových domů, zajímal podnikatel Jiří Sadílek, který ho chtěl zasíťovat a po parcelách rozprodat. Nakonec si ale už schválený nákup rozmyslel. „Z ekonomického rozboru, který si nechal zpracovat, totiž podle něj vyplynulo, že konečná cena pozemků by byla vysoká a pozemky tudíž neprodejné,“ potvrdil mluvčí města Luboš Mizun.

Jirkovu ale nabídl, že kdyby mu město prodalo pozemek o polovinu levněji, do projektu by šel. To ale zase nelíbilo radnici, která by místo dvou stovek korun za metr dostala jen stovku. Oproti schválené nabídce by tak do kasy přiteklo o zhruba 1,4 milionu korun méně. „Původně dohodnutá cena odpovídá ceníku, který vychází ze zásad schválených zastupitelstvem,“ upřesnil Luboš Mizun.

Otázka několika let

Podle starosty není kam spěchat a Jirkov si počká, až ceny vylezou znovu nahoru, či zda se neobjeví zájemce, který bude akceptovat městskou cenu. Dodává také, že volných parcel na Chomutovsku je dost, takže poptávka není tak vysoká.

Pozemek o rozloze 28 tisíc metrů čtverečních tak zatím zůstane nezastavěný. Jirkov si klidně počká několik let, než se zlepší situace na trhu. Jinak si ale lidé v Březenci staví domy dál na jiných místech, obec se tak stále rozrůstá.

Domy měly stát pod nynější novou zástavbou, z pohledu od Chomutova nalevo od vilové čtvrti za vysokou zdí, které neřeknou Chomutováci jinak než Beverly Hills.