Mokré disciplíny

Sotva si školáci přinesou domů vysvědčení a naobědvají se, mohou se dnes vypravit do chomutovských městských lázní. Akcí Bazén plný zábavy tam s nimi oslaví konec školního roku a začátek prázdnin.

Od 14 hodin se tam bude soutěžit v plavání, skocích do vody, ve splývání a v dalších mokrých disciplínách. Ve stejné době se budou moci další návštěvníci zapojit do minijumpingu, minizumby, cvičení rodičů s dětmi. Ti nejmenší odejdou s pomalovanými obličeji a balónky. Celou akci doplní další doprovodný zábavný program.

Vstupné je padesát korun.

Pivo a kosa pro sekáče

Všichni, kdo ještě nezapomněli, jak se zachází s kosou, se mohou poměřit v sobotu v Perštejně. V devět hodin vypukne na Louce vstavačů u Černýše  soutěž o Perštejnského sekáče.

Soutěžící budou na čas sekat pruh šťavnaté trávy o délce padesáti metrů a šířce tak akorát na rozmach. Dva metry. Důležitá nakonec nebude jen rychlost, ale také čistota odvedené práce. Kvalitu seče a řádky vytvořené z posečené trávy posoudí komise starých zkušených sekáčů. Ženy budou sekat současně s muži, ale ta nejlepší bude odměněna samostatně za ženskou kategorii stejně štědře jako muž.

Hlavní cenou pro vítěze bude soudek piva, pohár a nová kosa.  Myslelo se ale také na ostatní soutěžící, pro něž pořadatel připraví padesátilitrový sud piva.

Soutěž připravilo občanské sdružení Anthericum.

Eva a Vašek v Březně

Na poslední červnový den připravila obec Březno u Chomutova nejen pro své občany, ale i pro veřejnost odpoledne s dechovkou. Od 14,30 se v areálu restaurace U Rybníčka vystřídají skupina Milana Baranijaka, Velkopopovická Kozlovka a v 17 hodin nastoupí hlavní host, duo Eva a Vašek. Senioři, invalidé a děti do 15 let mají vstupné zdarma, ostatní platí  100 Kč.

Vyjíždí Noční Eurosafari

Rohatý Safari expres.Netradiční prázdninový víkend pro své děti připraví rodiče, které se s nimi vypraví na Noční Eurosafari do zooparku. V tajuplné atmosféře  z paluby Safari expresu sledovat  zubry, muflony, koně Převalského, skotský náhorní skot a další euroasijské druhy zvířat.

Safari expres vyjede vždy v pátek a v sobotu ve 20:30 hodin ze zastávky u restaurace Tajga a ve 20:45 hodin ze zastávky  u recepce Kamencového jezera.  Během hodinové projížďky na otevřeném voze mezi volně žijícími zvířaty  jednotlivé druhy představí průvodce. Cena jízdenky je 80 Kč pro dospělého a 40 Kč pro dítě.

Vintířovská pouť

V neděli 1. července pořádají tradiční Vintířovská pouť. V 10:00 hodin začne mše svatá v poutní kapli Panny Marie Pomocné na Vintířovském vrchu. V pravé poledne. Zábavný program zahájí v pravé poledne výstřelem z hmoždíře manželé Paarovi. Krátce na to bude do  doupovském lapidária umístěn poslední artefakt.  Ve 13:00 hodin začne Koncert smíšeného pěveckého sboru ProRadost při Základní škole  a Mateřské škole  Radonice a hodinu poté naváže koncert folkové kapely Spirituál kvintet.