Chomutovský Aquasvět. Je krásný, je zábavný, je moderní, jednu chybu přesto má. Postrádá možnost venkovního ležení. Už příští léto může být ale všechno jinak.

Srovnávat stále ještě relativně nový areál s Městskými lázněmi je zbytečné. Všechny plusy stojí na straně Aquasvěta. Tedy skoro všechny. Travnatý „plácek" u starého bazénu byl v letních měsících k nezaplacení.

Absenci venkovní plochy si uvědomuje i provozovatel vodního centra. „V budoucnu bychom tento příjemný doplněk lidem určitě rádi nabídli. Dispozice pro to máme," říká jednatelka chomutovské Kultury a sportu Věra Flašková.

Místo tedy je, chuť také, nyní je na tahu radnice. A ani tady se k celé věci nestaví zády. „Spokojenost návštěvníků je pro nás prvořadá, proto bychom v Aquasvětě rádi rozšířili dosavadní služby i o odpočinek a relaxaci ve venkovním prostoru," odhaluje plány města primátor Jan Mareš. „Máme představu o vytvoření terasy. Již jsme oslovili architekta objektu, aby nám připravil možná řešení. Předpokládáme, že na podzim budeme mít návrhy k posouzení a pokud by se tato investice vešla do plánovaného rozpočtu, využijí lidé terasu už příští sezonu," přemýšlí primátor.

Zeptali jsme se: Uvítala byste v Aquasvětě venkovní ležení?

Karolína Hubálková, Chomutov

Já určitě ano. V létě by to tady bylo potřeba. Také by se mi líbilo, kdyby se v areálu udělalo venkovní koupaliště pro děti. Nejlepší by bylo vyhřívané.

Lucie Müllerová, Chomutov

Rozhodně. Prostor na něco takového tam je a je škoda ho nevyužít. Když svítí sluníčko, je přece lepší ležet venku, než být zavřený uvnitř.