V Jirkově se už letos farmáři se svými stánky neukáží. Do Kadaně a Chomutova zavítají už jen jednou. Poté farmářské trhy na čtyři měsíce zmizí z nabídek víkendových akcí.

Kdo si chce naposledy nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu, uzeniny či mléčné výrobky může již zítra, ve čtvrtek 15.listopadu mezi 12. a 17. hodinou,zavítat na Mírové náměstí v Kadani nebo o týden později, v sobotu 24. listopadu mezi 8.a 12. hodinou, na náměstí 1.máje do Chomutova.

„Poslední trhy roku 2012 budou větší než obvykle. Zákazníci se mohou těšit na více stánků," slibuje jeden z organizátorů trhů Adam Weber. Farmáři nabídnou potraviny k uskladnění. Kdo ještě nemá připravené prostory nemusí zoufat. „Na místě se lidé budou moct domluvit například s prodejci brambor na pozdějším dovozu. Možné je také prodej potravin k uskladnění zprostředkovat přes nás, například na adrese weber@ceskyum.cz," informoval Weber.

Na posledních trzích nebudou chybět zabijačkové speciality. „Lidé se mohou těšit na pokrmy od guláše, přes zabijačkovou polévku až po jaterničky," láká Weber. V Chomutově bude navíc naposledy pan Tesarz z Jiřetína s čerstvými rybami. Po Chomutově zavítají farmáři již jen do Droužkovic na Venkovské farmářské trhy, a to 1. prosince. Do měst se farmáři se svými stánky vrátí opět až v polovině března příštího roku.