„Bude to pro nás ulehčení, už nebudeme muset shánět firmy na práci," je spokojený předseda Fotbalového klubu Tatran Pavel Kostrzewa. „Starali jsme se pořád dokola o sekání trávy a údržbu areálu – padesát let to bylo stejné. Teď si to vezme pod sebe město," těší ho.Sportovním klubům odpadne víc starostí. „Údržba, opravy, rekonstrukce a starosti kolem toho, to vše padne na novou organizaci, která se bude starat o městský majetek a jeho udržitelnost," uvedl ředitel Roman Muchna.Do konce září převezme nemovitý majetek, který využívají fotbalisté, pozemní hokejisté a dále zimní stadion, tedy největší areály soustředěné kolem víceúčelové sportovní haly. Tam také bude nová organizace sídlit. Postupně pod ni přejde majetek celkem devíti sportovních klubů.

Personál

Současně přebírá personál, který dosud zaměstnávaly kluby. Patří tam například ledaři, recepční a uklizečky, které se chystá zapojit do práce efektivněji. „Například ledaři by v době, kdy není potřeba se starat o ledy, mohli vypomoct na hřišti pozemního hokeje," uvažuje Muchna.
Motiv pro založení nové příspěvkové organizace nespočívá jen ve vyšší efektivitě jak pro město, tak i pro sportovní kluby. Přidal se další důvod v podobě změny Zákona o rozpočtových pravidlech, z níž vyplývá, že bude méně složité svěřit finance na údržbu, opravy a energie městské příspěvkové organizaci, než několika cizím subjektům. Sportovní kluby budou mít se Správou sportovních zařízení podepsanou nájemní smlouvu.