Zpráva s textem „Sejdeme se před půl pátou u Esdéčka“ zapípala během posledních pěti let na nejednom telefonu hokejového fanouška, který se chystal s kamarády zhlédnout boj mančaftu chomutovských Pirátů na domácím ledě. V nové sezoně už bude ale potřeba tělo zprávy změnit. Chomutovská SD Aréna končí, až do roku 2023 ponese zimní stadion nový název Rocknet aréna.

Smlouva o pětiletém pronájmu názvu společnosti Severočeské doly vypršela na konci roku 2017 a firma ji neprodloužila. „Město Chomutov nám před vypršením smluvního vztahu učinilo novou nabídku, kterou jsme se ale rozhodli nevyužít,“ potvrdil mluvčí Severočeských dolů Lukáš Kopecký. „Chomutovskému a především pak mládežnickému hokeji budeme ale i nadále pomáhat,“ doplnil Kopecký.

Společnost zároveň nepotvrdila, že by se teď chystala namísto chomutovského stadionu propůjčit jméno nějakému jinému sportovnímu zařízení v Ústeckém kraji.

Chomutovská SD Aréna na archivním snímkuZdroj: Deník/Roman Dušek

Tak vypadá chomutovský zimní stadion uvnitř. Ilustrační foto: Roman Dušek

Nově ponese zimní stadion na Zadních Vinohradech název Rocknet aréna. Novým partnerem města se totiž stala jirkovská stavební společnost Rocknet. Město si s novou smlouvou o pronájem názvu polepší. „Severočeské doly platily městu 100 tisíc korun ročně, společnost Rocknet se zavázala k dvojnásobné částce,“ poznamenal mluvčí chomutovského magistrátu Tomáš Branda.

Peníze poputují do rozpočtu společnosti Kultura a sport, jež je správcem stadionu.

Pokud se podíváte na mapu některého z internetových vyhledávačů, zjistíte, že virtuální svět už o změně názvu chomutovské arény ví. Samotný zimní stadion ale stále ještě zdobí zelené logo s hornickými kladívky.

Výměna znaku na severním a jižním plášti arény by měla proběhnout v nejbližších dnech. „Čekáme na dokončení světelné podoby, do léta bude nový název na štítě arény,“ přislíbila jednatelka městské organizace Kultura a sport Věra Fryčová.

Jinde chtějí miliony

Není bez zajímavosti, že Chomutov pronajímá název arény oproti jiným městům velmi levně. V Českých Budějovicích platí společnost Budějovický Budvar ročně okolo dvou milionů korun. Město dokonce loni požadovalo ještě více peněz, což vedlo téměř ke krachu společných jednání. Po 15 letech tak hrozilo, že se Budvar aréna přejmenuje. Novým nájemcem se mohla stát společnost Samson.