Sezonu začal na pirátské bárce extraligového nováčka, před pár dny ji ukončil s nejslavnějším hokejovým pohárem nad hlavou. Stal se prvním hokejistou, který oblékal chomutovský dres a nyní se může pyšnit zlatým prstenem pro vítěze Stanley Cupu. A fanoušci se ptají, přiveze „Pirát" Michael Frolík hokejový grál také do Chomutova?

Marketingový ředitel Pirátů David Dinda tuto možnost nevylučuje, naopak, vidí ji jako vcelku reálnou. „S Michalem jsme o této možnosti mluvili. Bylo to ještě v době před samotnou finálovou sérií," naznačuje Dinda a po chvilce napínání vyřkne kouzelná slůvka, „jestli to bude časově jen trochu možné, Stanley Cup do Chomutova přijede. A mohu všechny naše fanoušky ujistit, že klub pro to udělá maximum. I kdyby to mělo být třeba jen na hodinu."

„Mladí by se od něj mohli hodně učit"

Jsou hráči, kteří odehrají v klubu několik sezon a nezanechají za sebou výraznější stopu. Pirátovi s číslem 67 stačilo pouhých dvaatřicet zápasů, aby se stal miláčkem domácích tribun. Svojí hrou, hokejovým uměním, přístupem a vystupováním ohromil.

Tak jako se na Kladně chodilo na Jágra s Plekancem, v Plzni na finského gólmana Raska, v Chomutově táhl do hlediště Michael Frolík. A jak čas ukázal, byl to právě on, kdo se za pár měsíců dotkl hokejového nebe. „Moc to Michalovi přeji. Je to veliký hráč s neskutečným potenciálem. Profesionál každým coulem. Je to přesně ten typ, od kterého by se mnozí mladí mohli a měli hodně co učit," dodává Dinda.

„Pro chicagské Čechy je Míša Frolík samozřejmě jedničkou"

Michael Frolík s marketingovým manažerem Pirátů Davidem Dindou v kabině BlackhawksDavid Dinda a Michael Frolík. Marketingový ředitel a hvězdný hráč. Během společného půlroku v jednom klubu se z nich stali kamarádi, Dinda dokonce nedávno navštívil Frolíka přímo v Chicagu (na snímku vpravo společně v kabině Chicaga).

Nedávno jste se vrátil z Chicaga. Byl jste domlouvat Michala zpátky do Chomutova?
(smích) Ani jsem se nepokoušel. To leda tak při další výluce. Byl jsem se tam podívat na hokej.

A?
Super. Užil jsem si zápasy Blackhawks. Sice ne finále, byl jsem na Detroit, ale ani to nemělo chybu.

Byl čas mluvit i o Pirátech?
Byl. Michal výsledky sledoval, takže věděl. Zajímal se o průběhy barážových zápasů a byl rád, že jsme to u nás doválčili do vítězného konce. Na Chomutov nezapomněl, byl tady spokojený.

U nás byl velmi oblíbený. Jeho dres v nedávné aukci kraloval. Dá se jeho chomutovská popularita srovnat s tou zámořskou?
Dá i nedá. Oni mají své idoly. Pro chicagské Čechy je ale naprostou jedničkou.

Závěrem důležitá otázka. Uvidíme v Chomutově pohár?
Budeme se hodně snažit. S Michalem jsme o tom mluvili. Rád by ho přivezl ukázat, záleží ale na časových možnostech.