Jedna stavba se hroutí k zemi, o pár desítek metrů dál naopak rychle roste několik nových. Nákupní park Chomutov v otvické zóně se opět vysvléká ze staré kůže, aby se mohl proměnit a rozšířit. Změny uvidí tisíce návštěvníků a nakupujících už v létě.

V zóně se pracuje na demolici bývalé čerpací stanice, která má uvolnit místo pro několik obchodů, které rozšíří současnou nabídku. „Konkretizovat nájemce zatím nebudeme, ale půjde o velmi zajímavé řetězce, které zatím nemají v regionu zastoupení,“ uvedla Markéta Rašíková z marketingového oddělení společnosti Arcos FM CZ. Ta je pokračovatelem Sallerovy výstavby a zabývá se pronájmem nemovitostí. „Jednáme i s místními podnikateli o vzájemné spolupráci,“ doplnila.

Pozornost strhává také stavební ruch ve spojnici mezi Kauflandem a protější linií obchodů, mezi kterými se rozkládá parkoviště. „Naši zákazníci se tady mohou těšit na specializovaný sportovní obchod, dále na obchod s domácími potřebami a také na kavárnu a restauraci, které nabídnou chybějící možnost posezení a občerstvení,“ zdůraznila Rašíková. „Otevření plánujeme na léto,“ dodala.

Spartanská odysea na Chomutovsku pokračuje dalším dějstvím, když si štít jako symbol celé akce předalo STG Spořice a STG Chomutov. Z Chomutova se štít přesune do Strupčic.
Štafety si ve městech předávají spartský štít, pomáhají tím dětem

Nákupní park sice stojí v katastru Otvic, je ale hlavním „zásobovačem“ pro obyvatele několika chomutovských sídlišť a Jirkova. Jezdí si tam pro potraviny, drogerii, léky, ošacení, obuv, sportovní a domácí potřeby nebo i autodíly.

Zóna léta bojovala s tím, že lidé nemají důvod se tam zdržovat. Nakoupí, nastoupí do auta a odjíždějí pryč. Strohý scénář před šesti lety přerušilo občerstvení KFC se svými hranolkami a možností posedět u kávy. Skutečná kavárna a restaurace tam ale až dosud chyběly.

Vlastník pozemků a pronajímatel chce i nadále pokračovat v zahušťování zástavby. „Naše společnost dále připravuje zastavení volného území u nového kruhového objezdu naproti SIKO,“ přiblížila Rašíková. „Cílem je vytvoření nadregionálního centra s velmi širokou nabídkou služeb, která nebude mít v blízkém okolí konkurenci,“ připomněla základní vizi.

Vizualizace hřiště ve Vrskmani
Vrskmaň chce nové a moderní hřiště pro děti

Růst zóny je sehraný s dalšími investicemi. Loni v létě vznikl při vjezdu směrem od Otvic nový kruhový objezd, který zlepšil průjezd i připojení k silnici I/13 a zajistil také bezpečnější přechod chodců. Komunikace sice patří Ústeckému kraji, do objezdu ale investovala německá společnost NewCo Immo CZ, která je součástí developerské skupiny v zóně.

Další investici chystá sama obec Otvice, která chce letos zapracovat na celkové obnově ulice s názvem Obchodní zóna. Místostarosta Martin Kolomazník označil současný stav komunikace jako katastrofální. Obnova se má týkat nejen silnice a chodníků. „Vzniknou pásy pro cyklisty a nové veřejné osvětlení,“ doplnil.