Finanční pomoc z krajského rozpočtu navrhla radním kraje jeho bezpečnostní rada. Ta zasedala mimořádně ve Vejprtech ještě v neděli. „Finanční podporu bude projednávat ve středu na řádné schůzi rada kraje,“ potvrdil mluvčí hejtmanství Martin Volf.

Rada navrhne přispět Vejprtům z krajského Fondu pro mimořádné události v první fázi finanční částkou milion korun. Protože má jít o příspěvek pro město, radou schválený návrh budou muset schvalovat ještě krajští zastupitelé, kteří se sejdou v pondělí 27. ledna. Ve Vejprtech by tedy měli mít potřebné peníze co nejdříve.

Tragický požár v Vejprtech.
Čeští hasiči: Kolegové z Německa nebyli nutní. Budova se bourat nemusí

Hejtmanství podle informací ČTK zároveň žádá o dalších pět milionů korun, a to státní fond pro mimořádné události. Dále má kraj do města poslat ze svého humanitárního skladu vysoušeče. Ty pomůžou s vysoušením objektu domova promáčeného po zásahu hasičů.

Ústecký kraj v případě potřeby nabízí domovu Kavkaz možnost využít náhradní ubytovací kapacity v jeho zařízeních. Klienti ale zatím projevili přání zůstat ve Vejprtech. Hlavu prozatímně složili v jiných objektech vejprtské správy sociálních služeb. Psychologickou pomoc na místě tragédie jim hned v neděli poskytli členové Integrovaného záchranného systému.

Místostarosta Vejprt Vlastimír Volín, který pomáhal se záchranou lidí z hořícího domova pro mentálně postižené.
Ve Vejprtech vyváděl lidi z ohně. Nejsem žádné ořezávátko, ale sebralo mě to

Samotné město zároveň k včerejšímu dni spustilo transparentní účet na podporu vyhořelého domova. Účet je veden u Komerční banky na čísle 123-1184550297/0100. Starostka Vejprt Jitka Gavdunová se k tomu rozhodla poté, co jí nabízeli individuální pomoc jednotlivci i firmy.

Tragický požár v Vejprtech.
Čeští hasiči: Kolegové z Německa nebyli nutní. Budova se bourat nemusí
V domově pro mentálně postižené den po požáru stále pracovali policisté a hasiči. Na snímcích jsou starostka obce, dobrovolný hasič z Vejprt, který byl na místě jako první a vedoucí domova.
Vyšetřování požáru ve Vejprtech skončilo. Město se chce pustit do obnovy domova