Motto – „Ten, kdo od ďábla prdelolezectví, fušerství, zlo a mocných přízeň má, nemá nic proti tomu, kdo alespoň málo od Boha má.“

Důvodem, proč jsem za ním přišel je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana chomutovského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na všestranně zručného Karla Melouna poslala jedna z jeho spokojených zákaznic, Jana Šťastná. Pan Meloun úspěch svého počínání přičítá vlastním nápadům, které následně realizuje.

Nejlepší odměnou po práci je pro kováře Melouna jeho koníček– práce , která ho baví a věnuje se jí s chutí.
Svou nominaci komentuje slovy: „Samozřejmě je to pro mě pocta. Potěší, že lidé vnímají mou práci jako kvalitní.“

Pana Melouna jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se Vaši zákazníci stále vracejí?
„Člověk musí mít zkrátka nápady, musí být trochu provokatér, ale zároveň musí rozumět tomu, co dělá. Umění je podle mě jako krasobruslení – jsou povinné cviky a pak volná jízda. Teď se všichni vrhají na modernu, ale klasické slohy nezvládají a to je podle mě ten rozdíl.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Rád si odpočinu, ale nedá se říct, že mi pracovní den někdy končí. Můj koníček je mým zaměstnáním, takže pracuju vlastně pořád – i o víkendech.“