Sto padesát položek má dražební seznam ke dnešní aukci věcí po dlužnících. Většinou jde o klasickou elektroniku televize, přehrávač, počítač. Ale dají se tu najít i kuriozity a někdy skoro šílenosti, u nichž by vás nenapadlo, že se dají zabavit.

close Umělá kytka. zoom_in Mezi ně patří třeba dvě umělé květiny v květináči. Přes metr vysoké zelené kytky museli exekutoři zabavit u někoho hodně zoufalého nebo hodně zadluženého. Většinou se zabavují věci hodnotnější, u kterých se dá předpokládat, že se zpeněží a část dluhu se uhradí. Ale umělé květiny?

Jenže podobných položek lze v seznamu najít víc. Městští exekutoři evidentně v některých bytech neměli co brát, tak zabavovali i maličkosti. Na druhou stranu, výchovný efekt je pak možná větší. Nemáš televizi, počítač, kolo? A co ta vaše minisbírka zapalovačů? Ano, vydražit lze i čtyři benzínové zapalovače s různými reliéfy.

Někdy lze poznat, co byl asi dlužník zač. Tu máme kompletní rybářské náčiní a k tomu kniha Sladkovodní ryby. I ta skončila s nálepkou „exekučně zabaveno." Jinde zase sbírka knih o okultních vědách. Tady počítač a k němu několik her. U kutila zabavili kufr plný nářadí, u nějakého amatérského hudebníka ohranou kytaru „španělku".

Většinu položek však představují věci, které na prodej v aukci šanci mají. Poměrně zánovní nábytek, spousta televizí (co za pár stovek nějakou malou na chatu?), dětské kolo a také dvě stará auta. Kompletní seznam najdete na webu města  -ZDE.

Dražba začíná dnes v 16 hodin v budově magistrátu ve Zborovského ulici. Od 15 hodin se mohou dražitelé registrovat. Prohlídka předmětů začne už ve 13 hodin.

Co také exekutoři zabavili

Kniha „Sladkovodní ryby"

Zřejmě zabavili u vášnivého rybáře, protože pár položek před touto knihou je i sada prutů. Knížek je jinak v dražbě víc. Některý z dlužníků se zřejmě zajímal o okultní vědy, v seznamu jsou totiž tituly jako Čarodějnický slabikář, Obrázkový snář či Vkládání z karet. K mání většinou za padesát korun.

Umělá kytka v květináči

Tohle nás rozesmálo asi nejvíc. Ale proti gustu žádný dišputát. V dražbě jsou dokonce dvě, pokud o ně budete stát, vyvolávací cena je sto korun, minimální příhoz také stovku. Ale musíte vydržet až do druhé poloviny dražby.

Svítící globus

close Svítící globus. zoom_in Další perla ze seznamu. Těžko říct, jestli to byla jen ozdoba nebo učební pomůcka dítěte dlužníka, každopádně budete-li chtít, za vyvolávací cenu 100 korun může být váš. Velký souboj o něj asi nebude.

Kolekce CD Abby

Tady už asi vážně nebylo co brát. I když pozor, jde o čtyři CD s názvem The Ultimate Collection… Ultimátní neultimátní, vyvolávací cena je padesát korun. Ze stejného ranku jsou zabavené počítačové hry, ať už na PC nebo PS3. Ty jsou ale většinou modernější, je tu třeba první díl Zaklínače nebo Assassins Creed.