„Nezodpovědní řidiči, kteří i přes výzvu s auty před úklidem neodjedou, stěžují technickým službám práci," řekl náměstek primátora Martin Klouda. Jen během jarní části blokového čištění překáželo skoro dvě stě aut.

V Chomutově se sice od loňského roku kvůli blokovému čištění auta neodtahují, to ale neznamená, že jejich vlastníci nejsou postiženi. Porušení dopravních předpisů je řešeno jako přestupek. Uklidit pod zaparkovaným autem a v jeho okolí však nelze.

Blokové čištění mají technické služby naplánované v úterky, středy a čtvrtky od 7 do 15 hodin. Dva chodníkové samosběry a dva silniční doplňuje kropící auto a další technika. Kromě řidičů se do akce zapojují i dva závozníci a asi 8 pracovníků veřejné služby.

Dohromady během jara zmizelo z ulic města na pět set tun odpadu. „Přes tři sta tun se sebere jen ze silnic. Dalších přes čtyřicet tun je z velkoobjemových kontejnerů, které od loňského roku přistavujeme do čištěných lokalit," upřesnil ředitel technických služeb Zbyněk Koblížek.

Od konce července začíná druhé kolo pravidelného úklidu. „Naší snahou je čisté a uklizené město. Nedosáhneme toho ale bez podpory každého občana. Na jednotlivcích je, jestli hodí odpadky na zem, vedle popelnice, uklidí po svém psovi nebo přeparkuje auto," uzavřel náměstek Klouda.