Jejich dojmy nevylepšilo ani zázemí. Na chladícím boxu se černala plíseň, váha byla zanesená mastnou špínou stejně jako umyvadlo, kde si myjí zaměstnanci ruce. „Nařídili jsme okamžitou likvidaci nepořádku a odpadků v kuchyni," uvedla pro Chomutovský deník Jitka Lavičková, vedoucí chomutovského oddělení hygieny a výživy. „Dále jsme odebrali vzorky hotových pokrmů a odeslali je k mikrobiologickému vyšetření do laboratoře Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem. Výsledky ještě nemáme, takže kontrola zatím nebyla ukončena," upozornila.

Na zavření to nestačilo

Přesto restaurace nebyla a ani nebude zavřená. „Jídlo, které bylo připravené pro ten den, bylo nezávadné. Naše výtky se týkaly hlavně manipulace s jídlem a určitých hygienických postupů, které, když se nedodržují, mohou představovat riziko," vysvětlila hygienička. Přesto ohrožení mohlo být značné, protože Restaurace Monika, která je nedaleko chomutovského gymnázia, patří k oblíbeným a vyhledávaným. Nabízí minutková jídla i hotovky a kolem poledního bývá v obležení strávníků. Navíc dodává své vařené kynuté knedlíky velkoodběratelům.

Knedlíky na zemiZdroj: Foto: Krajská hygienická stanice

Co na to strávníci

Snímky i výsledky kontroly hygienici zveřejnili na oficiálních stránkách krajské hygienické stanice. Lidé je pak zkopírovali na facebook, takže teď kolují Chomutovem a sbírají negativní ohlasy. „To je hnus… slyšela jsem chválu, jaké tam mají skvělé knedlíky, myslím, že už neprodají žádný," napsala do komentářů Hana Matušková. „Jako jídlo perfektní, ale jak tohle člověk vidí, jde mu mráz po zádech," přidal se Jarin Jarin. „Knedle maj výborný, ale asi se dám na jinou stravu. Fakt hrůza."

Nemáme lidi

Provozovatel restaurace Jan Morava teď čelí následkům. Nejen, že bylo potřeba pustit se do velkého úklidu a na obzoru je pokuta, navíc si utrhl ostudu. „Je to hrozný průšvih a ty snímky jsou tragické," zasmušile okomentoval. „To jak to tu vypadalo, souvisí s provozními a personálními problémy, kdy sice máme kuchaře, pomocné kuchaře i uklizečky, ale ne každý má dobrou pracovní morálku," dodal. „Na úřadu práce by vám potvrdili, že stále hledáme. Nechci se vymlouvat a vím, že to pro lidi není argument, ale rád bych to vysvětlil," dodal provozní.

Mastná, špinavá váhaZdroj: Foto: Krajská hygienická stanice

Stává se to

Hygienici z oddělení hygieny výživy měsíčně prověřují až třicet stravovacích zařízení napříč celým Chomutovskem. Častěji namátkově kontrolují tam, kde předpokládají vyšší počty strávníků jako právě v Restauraci Monika. S nepořádkem, jaký objevili tam se nesetkávají poprvé. „Není to tak časté, ale setkáváme se s tím," uzavřela hygienička Jitka Lavičková.