„My jsme to nebyli"

Budova na „Koreji" už dlouhá léta funguje jako neformální „azyl" pro klášterecké bezdomovce a nebylo tomu ani jinak v sobotu večer. „Normálně jsme tu seděli, popíjeli jsme, ale nezapálili jsme to," uvedl jeden z těch, co tu ten večer byli. „Najednou jsme slyšeli ránu, jak kdyby něco vlítlo dovnitř přes okno a během chvíle to tu začlo celý hořet," vysvětlil muž. Elektrika to podle něj být nemohla, ta do budovy už dávno neproudí. „My jsme tu sice měli malý kamínka, ale byli jsme u nich a tahle rána přišla z opačnýhokonce baráku," řekl. Útok cizího člověka ale vyloučil.

Většina do azyláku

Krátce po propuknutí požáru se většina těch, kteří tou dobou byli v domě, přesunula do azylového domu. „Zhruba po desáté večer přišli, bylo jich asi 15," uvedla pracovnice  azylového domu Naděje Darina Černá. Na místě jich však bylo pravděpodobně víc. „Ne všichni přijdou, protože tu máme pevně daná pravidla," dodala.
Areál bývalé ubytovny je dobře známý kláštereckým hasičům. „Jen co si já pamatuji, tak hořela snad čtyřikrát, uvedl místní dobrovolný hasič Josef Herout. Vždy to tak odnesla některá budova z areálu. Teď už z nezbylo nic ani z poslední velké budovy.

„Bez komentáře"

Podle katastru nemovitostí patří teď už bývalá stavba společnosti JZ REALITY. Firma se ovšem k záležitosti  nechtěla vyjadřovat. Na otázku, zdali věděl, že v objektu přespávají bezdomovci a sociálně slabí, odmítl Jan Zavadil z JZ REALITY odpovědět. Nekomentoval ani otázku, zdali by se nechtěl vyjádřit ke spekulacím, které se vyskytly v souvislosti s požárem – tedy že oheň někdo založil úmyslně. „Také bez komentáře."

Hasiči z celého okolí

Oheň, který začal dřevěnou budovu rychle likvidovat, se rozhořel krátce po 22:00, hasiči s ním však bojovali až do půl páté. „K požáru vyjely jednotky ze stanice Chomutov, Klášterec nad Ohří, dobrovolné jednotky z Kadaně a Klášterce nad Ohří a podnikové jednotky ČEZ Elektrárna Prunéřov a Doly Nástup Tušimice," uvedl tiskový mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Škoda stanovena nebyla, právě kvůli plánované demolici budovy.