Na odpadky a různá individua narážejí Chomutováci, kteří si nebezpečnou zkratkou usnadňují cestu do středu města. Nebezpečnou proto, že musí přecházet vlakové koleje mimo přechod.


Technické služby černé skládky pravidelně uklízejí, zmíněný plácek za keři a stromy u silnice patří mezi takzvané problémové, odpadky tam různí lidé totiž nosí neustále. „Měsíc zpátky jsme to tam uklízeli,“ říká Tomáš Reisig z Technických služeb. Podobně problémová jsou i jiná místa v Chomutově.


Podle Reisiga likvidují pracovníci TS průměrně jednu či dvě „klasické“ černé skládky měsíčně, nepočítaje v to odpady, které lidé nechají volně u popelnic. „Je to lepší než dřív, lidé se asi více bojí kontrol strážníků a také mohou odpady vozit zdrama do sběrného dvora,“ vysvětluje pokles počtu skládek.

Likvidace podobné sládky jako je u ÖMV zabere pracovníkům zhruba dvě hodiny. „Záleží na množství. Většinou se to vejde do jedné avie, to je tak tuna odpadu,“ vypočítává Reisig. Finančně vychází jedna taková likvidace zhruba na dva až pět tisíc korun.