Tři roky pomáhá nemocným dětem a snaží se jim díky svým cestám splnit sny a vydělat na potřeby, které jim pojišťovna neuhradí. Jirkovský dobroděj Milan Dzuriak pro ně na kole objel republiku, podstoupil cestu ze Sněžky do Jirkova a jízdu na kole ze Slovinska.

Milan Dzuriak v cíli cesty ze Slovinska do Jirkova. Na snímku je s Míšou Bernardovou, pro kterou jízdu na kole podstoupil.To vše přesto, že sám trpí úpornými bolestmi, protože mu lékaři diagnostikovali Bechtěrevovu nemoc a nedovyvinuté kyčelní střešení.

I letos pojede. Tentokrát se ale celá cesta bude odehrávat na rotopedu a před očima příznivců na jirkovském náměstí. Ti se sami budou moci přidat ve štafetové jízdě na rotopedu a podpořit tak snahu o pokoření českého rekordu. „Dělám to s myšlenkou, že finance, které vybereme, půjdou dětem, které něco potřebují, něco si přejí,“ řekl Milan Dzuriak. „Chci také lidem ukázat, že i obyčejný kluk, který je nemocný, dokáže dodržet své slovo. Když řeknu, že udělám český rekord z rotopedu, tak ho udělám,“ je přesvědčený.


Více čtěte v rozhovoru v Týdeníku Chomutovsko, na stáncích je od středy, dnes ho najdete uvnitř Chomutovského deníku. 

Máte pro redakci nějaký zajímavý námět či připomínku?
Napište nám na redakce.chomutovsky@denik.cz.