Včera už ale byla na zasedání chomutovského zastupitelstva a pomalu chce naskočit zpátky i do práce náměstkyně hejtmana.

Léčit smutek prací? To by jistě doporučil kdejaký psycholog. Jana Vaňhová proto už včera ukončila pracovní neschopnost a pustila se znovu do práce političky. Včera na jednání zastupitelů na sobě nijak nedávala znát, jaká tragická událost ji před pár dny potkala. Coby chomutovská radní na zasedání nejen seděla, k některým bodům i diskutovala. Živě podpořila například dotaci pro hokejový klub a obhajovala hospodaření Chomutovské bytové. Párkrát se i usmála, například když její straničtí kolegové nevědomky hlasovali pro návrh opozice.

Dnes se chce vrhnout znovu do práce pro kraj. „V úterý bude paní náměstkyně vyřizovat agendu související s její funkcí, avšak mimo budovu krajského úřadu," prozradila Chomutovskému deníku její asistentka Marcela Dušková.

Druhou polovinu týdne bude mít o poznání smutnější „práci". Od středy do pátku se totiž bude věnovat záležitostem kolem organizace pohřbu a posledního rozloučení se svým partnerem.

Roman Houska, dlouholetý partner Jany Vaňhové, byl zastřelen minulé pondělí večer před garáží u jejich vily na Kamenném vrchu. Policie zatím pachatele nemá, o motivu se zatím také spíš spekuluje. Houska byl vlivný a kontroverzní politik a podnikatel.