Poslední dubnový den bude na Chomutovsku patřit čarodějnickým rejům. Možností, kde se pobavit je hned několik. Zpestřit si úterní den můžete také na chomutovské Safety show. První květnový den pak již tradičně obsadí Kamencové jezero dračí lodě.

Pálení v zooparku i na sportovišti

Tradiční pálení čarodějnic připravil na úterý Podkrušnohorský zoopark. Celý program ve Staré Vsi zahájí v 16:00 hodin čarodějnická pohádka, poté se děti pobaví při soutěžích s čarodějnickou tématikou, čekají je tvořivé dílny a opékání špekáčků. Ty si však musí každý přinést z domova. Vyvrcholením odpoledne bude volba Miss čarodějnice a ohňová show.

V čarodějnické hnízdo se v 17:00 hodin promění také víceúčelový sportovní areál v ulici Tomáše ze Štítného. Připraveno je totiž pálení čarodějnic a odpoledne plné soutěží a zábavy. Oheň pochopitelně chybět nebude, v jeho žáru však neskončí nějaká ježibaba, ale buřty.

Užijte si tradici ve vesnickém duchu

Slet čarodějnic si můžete užít také na vesnicích. Vydat se můžete například do Strupčic či Droužkovic. Tam začíná čarodějnická zábava v 16:30 hodin, kdy proběhne zápis masek. Ve Strupčicích se začíná úderem 19. hodiny. Kromě pálení a vyhlášení nejlepších čarodějnic se můžete těšit také na stavění májky. 

Ve Spořicích začne akce také v 19 hodin. U koupaliště proběhne Slet čarodějnic. Masky budou odměněny, na všechny čeká stezka odvahy, oheň a opékání buřtů. Pálení čarodějnic pak proběhne také v Nezabylicích, či Radonicích. Tam je sraz u bývalé Němcovy skály, ve 20.30 hodin. Před vlastním pálením se koná lampionový průvod čarodejnic obcí, který vyrazí ve 20.15 od rybníka Haltýř.

Čarodějnice zavítají do domečků

Čarodějnické reje připravily také domy dětí a mládeže. V jirkovském Paraplíčku se začíná již v 16:00 hodin. Nejdříve se zahradou prožene průvod, následovat bude volba nejkrásnější čarodějnice a čarodějnický rej. Navíc se můžete těšit na vystoupení sokolníků. V 16:00 hodin vychází také průvod od kadaňského Šuplíku, který zamíří na minigolf u koupaliště. V Klášterci nad Ohří je slet čarodějnic domluven na 17. hodinu u zámku.

Odskočte si na Safety show

Náraz vozidla v třicetikilometrové rychlosti můžete na vlastní kůži zažít, pokud se v úterý po 14. hodině vydáte před chomutovské divadlo. Právě tam totiž proběhne Safety show, tedy den plný informací o bezpečnosti v silničním provozu spolu s reálnými situacemi. Určitě si nenechte ujít různé trenažéry.

Dračí lodě obsadí Kamencovo jezero

Hned na první májový den je připraven pátý ročník závodu dračích lodí na Kamencovém jezeře O pohár primátora města Chomutova Chomutovský Dragon cup 2013. Tréninkové jízdy začínají již v 8:00 hodin. Samotný závod pak odstartuje ve 13:00 hodin. Po celé odpoledne i večer bude hrát skupina Makovec.