Jeho podmínky by měli všichni návštěvníci dodržovat. „Rodiče malých dětí, dospívající i senioři by se měli s návštěvním řádem seznámit, jde totiž především o jejich bezpečnost. Není v silách technických služeb, aby dohlížely na dodržování pravidel na všech hřištích naráz. Na své zdraví musí myslet především každý sám," uvedl ředitel TSmCh Zbyněk Koblížek.

Oplocená hřiště jsou většinou určená pro předškoláky a mladší školáky, na něž by měli dohlížet rodiče. Na tato hřiště nesmějí zvířata. „Pro větší děti jsou určená neoplocená hřiště a sportoviště. Také zde by se neměla pohybovat zvířata a stejně jako na dětských hřištích je zakázáno i pití alkoholu a požívání návykových látek," upozornil vedoucí provozovny technických služeb Juraj Szabo.

Fit park navštěvují dospělí lidé a senioři. Na strojích by zde neměli cvičit lidé těžší než 120 kilogram. Stroje by se totiž mohly poškodit, ohroženo by mohlo být i zdraví seniora. „Důležité je také brát ohled na povětrnostní podmínky. Pokud se na herních prvcích nebo strojích objeví námraza, neměli by je návštěvníci používat," doplnil Szabo.

Návštěvní řád je součástí každého zkolaudovaného hřiště nebo sportoviště.