Důchodkyně se rozhodla přeběhnout hlavní tah. Porazilo ji auto a leží s těžkými zraněními v nemocnici.

Páteční nehoda se přitom stala jen kousek od bezpečné lávky pro pěší, která silnici překlenuje u Podkrušnohorského zooparku. „Žena údajně spěchala na vlak a zřejmě si chtěla zkrátit cestu,“ uvedla mluvčí chomutovské policie Marie Pivková. Patrně ale při přecházení přehlédla vůz Renault, který ji srazil.

Případ není zdaleka ojedinělý, silnice I/13, které nikdo neřekne jinak než „třináctka“, už zranila nebo připravila o život několik Chomutováků či Jirkováků.
Tah totiž přetíná sídliště od středu města, takže ji mnoho lidí přechází, nebo po ní chodí. Trasa je přitom velmi frekventovaná a auta po ní sviští i více než stokilometrovou rychlostí, byť předepsaná rychlost je nižší.

Lidé raději riskují životy přechodem přes čtyři pruhy, než by využili přechody nebo podchody. „Čas od času se tam něco stane. Loni jsme tam měli poměrně dost úrazů. Je to dáno především nezodpovědností samotných lidí,“ popisuje mluvčí policie Pivková.

Z miniankety Deníku vyplynulo, že si lidé nebezpečí uvědomují a přes silnici nechodí. Přesto se ale najde mnoho výjimek, z nichž některé končí tragicky.
Nejvíce lidí přechází na místech, kde jsou vybudovány nadchody či pochody (viz infobox).

Nebezpečné „přechody“ přes I/13
– mezi vlakovou zastávkou Chomutov–město a stanicí Shell. Lidé si zkracují cestu z vlaku na sídliště. Plot, který jim v tom brání, si vždy prostříhají.
–mezi sídlištěm Březenecká a zooparkem. Lidé chodí na vlakovou zastávku Chomutov–město a zpět, jsou tam také zastávky trolejbusu. V těsné blízkosti je nadzemní lávka pro pěší.
– znovu mezi sídlištěm Březenecká a zadním vchodem do zooparku, tentokrát blíže Jirkovu. Jsou tam zastávky trolejbusu, někteří raději přecházejí silnici, než by se vydali podchodem.
– mezi Písečnou a Kauflandem. Kvůli přecházejícím a nehodám jsou tam betonové zábrany, které mnoho lidí odradily. Přesto někteří přecházejí dál.