Neuplynul ještě ani měsíc a městská policie spolu s odborem sociálních věcí řešila další případ malého dítka, které zůstalo samo doma a vydalo se do noci hledat svoji maminku.„V sobotu po půlnoci se na nás obrátil správce jednoho z experimentů na Březenecké s tím, že v pátém patře stojí na chodbě před dveřmi bytu spoře oblečený a plačící chlapeček," popisuje situaci náměstek primátora a velitel městské policie Jan Řehák.

Hlídat měl přítel, ten to ale neřešil

Tříletý klučina byl doma pouze se svojí desetiletou sestrou. Jak později strážníci zjistili, obě děti měl doma hlídat matčin přítel, který s rodinou žil v jedné domácnosti. Že tomu tak zcela očividně nebylo, potvrdili policistům sousedé. Ti někdy kolem půlnoci uslyšeli bouchnutí dveří a následný okamžitý pláč. „Sousedé vyšli na chodbu a uviděli samotné dítě. Zkoušeli se dobouchat na rodiče, nikdo však neotevíral," uvádí ředitel městské policie Vít Šulc.

Pak již šlo všechno ráz na ráz. Přivolaní strážníci městské policie převezli chlapce na služebnu a kontaktovali pracovnice odboru sociálních věcí. Za jejich doprovodu byl hoch převezen do nemocnice, aby se vyloučilo jeho zranění nebo onemocnění. Na dětském oddělení pak klučík našel útočiště po zbytek noci.

Dostane napomenutí a budeme ji sledovat

Svoji dohru měl příběh ještě téže noci. Naprosto vyděšená devětadvacetiletá matka přiběhla v půl druhé na služebnu strážníků a zdrceně vysvětlovala, že se o děti měl postarat její přítel. Ten však bohužel zklamal a bez jakéhokoliv upozornění vyrazil na pivko.

Co přesně se v noci stalo nyní zjišťují sociální pracovnice. „Maminka nese událost opravdu špatně. Po prošetření se zdá, že jde o úplně normálně fungující rodinu. Děti nejsou v žádném případě nijak zanedbávány a ani jinak nestrádají. Vzhledem k tomu, že jsme tuto rodinu nikdy zatím neřešili, dostane žena důrazné napomenutí a chod domácnosti budeme nějaký čas sledovat," vysvětluje vedoucí odboru sociálních věcí Kamila Faiglová.

Dva obdobné případy, přesto lze najít rozdíl

Minulý měsíc řešili policisté a sociální pracovnice podobný případ. Tenkrát si maminka vyrazila zahrát na automaty a doma nechala devítiletou holčičku s patnácti měsíčním bráškou.

Ačkoliv jsou si na první pohled oba případy podobné, jde o podobu čistě náhodnou. V případě tomto si maminka sice také vyšla za zábavou, hlídání ale měla zajištěné a věřila, že se na něj může spolehnout. Teď již sama nejlépe ví, jak velkou chybu udělala.