Jak totiž vedení města upozornila skupina občanů, radnice nesplnila svoji zákonnou povinnost – úředníci totiž zapomněli na veřejnou vývěsku vylepit oznámení o tom, že se zasedání koná. Kdokoli by pak mohl usnesení zastupitelstva napadnout jako neplatná, protože nebylo svolané v souladu se zákonem. „Proto jsem musel zasedání ukončit,“ přitakal starosta Jirkova Radek Štejnar.

Ten se po skončení zasedání vydal zjistit, jak k tomu došlo a kdo za chybu může. Naštěstí podle něj nebyl na programu nějaký časově důležitý bod, který by nesnesl odkladu. „Věci okolo dotací jsme schvalovali na mimořádném zastupitelstvu a v případě rozpočtu jde jen o první čtení,“ zmínil nejdůležitější body zrušeného jednání. „Nové zasedání svolám do čtrnácti dnů,“ dodal.

Diskuzní fórum napovídalo

Jirkováci, kteří přišli na problém ve středu upozornit, navíc poukazují na to, že radnice o tom musela vědět. Na jirkovském diskuzním fóru se totiž lidé už koncem října ptali po programu, který už měl tou dobou viset na úřední desce. „Je to zarážející o to víc, že někteří zastupitelé čtou diskuzi pravidelně a ani si toho nevšimli a nebo všimnout nechtěli. V každém případě se jedná o Ostudu s velkým O,“ poznamenal ještě na fóru na adresu zpackaného zasedání pisatel s přezdívkou Radimeceks.

Místo jednání diskuze o poliklinice

Většina zastupitelů přesto v sále vydržela až do půl čtvrté, protože Jan Vaclík a starosta Radek Štejnar se pustili do diskuze ohledně budoucnosti polikliniky. To je téma, které se opakuje již delší dobu, v poslední době se ale vyhrocuje. Lékaři jsou nespokojeni se stavem budovy, město zase s výší placeného nájemného, která vychází ze smlouvy podepsané v roce 1997 na 25 let. Navíc ve městě kolují „zaručené“ informace, že někdo chce budovu koupit. Tomuto tématu se budeme ještě podrobněji věnovat.