Krátce po 11. hodině se konečně nedočkaví bikeři dočkali.

Čekání na otevření tratí Azur a Rubin si návštěvníci od rána krátili jak se dalo. Na kolech a koloběžkách se proháněli po okolí a testovali si novou pumptrackovou dráhu. Vedle půjčovny koloběžek se dokonce hráli kuličky. Když nadešla jedenáctá hodina, ujal se slova Martin Píša, jednatel společnosti Skiareál Klínovec.

„Když se řekne Klínovec, každému se vybaví zasněžené svahy a upravené sjezdovky. Klínovec je ale také vyhledávaným místem v létě, kdy sem míří spousta turistů. Mezi nimi je hodně vyznavačů horské cyklistiky. To nás vedlo k rozhodnutí, vybudovat na Klínovci Trial Park," řekl krátce před přestřižením pásky Píša. Po několika minutách už byla trasa Rubin a Azur byla pro cyklisty volná.

„Chtěli jsme, aby náš projekt byl něčím výjimečný a to svojí velikostí, délkou tras, jejich převýšením, ale také tím, že bude určený jak začátečníkům, tak profesionálním jezdcům," uvedl jednatel Píša.

Trasy jsou obdobně jako sjezdovky značené barevně podle obtížnosti. Je zde červená modrá a černá, která se teprve buduje. Především deset kilometrů dlouhá stezka Azur bude hodně využívaná, protože je vhodná pro všechny. Jedná se o nejlehčí stezku v Trail Parku a je určena nejenom cyklistům, ale také jezdcům na koloběžkách. Ty si mohou návštěvníci zapůjčit u horní i dolní stanice lanové dráhy Prima Express.

V den otevření Trail Parku šla do provozu první část středně obtížného trailu Rubin dlouhá čtyři kilometry. Na zbylých úsecích této stezky se stále intenzivně pracuje. Předpokládá se, že zbytek se otevře na podzim letošního roku.

Pro experty je v provozu také sjezdová trať, která je vhodná pro downhillová kola. „Tato trať se obvykle značí oranžově, ale nám došly barvičky," omlouval se jednatel Skiareálu Klínovec.

Součástí slavnostního otevření Trail Parku Klínovec byl bohatý doprovodný program, který trval až do 18 hodin. Konala se after-party, večerní jízdy lanovkou zdarma. Pro děti připravili pořadatelé bohatý dětský program a mnoho dalšího.