Na horskou službu se před devátou hodinou ráno obrátili policisté, kteří ztraceného muže hledali už dva dny. „Vytvořili jsme pátrací tým z profesionálních i dobrovolných členů a vyrazili se dvěma těžkými terénními vozidly. Na naší stanici ve Vejprtech jsme pak zřídili základnu a stanovili si lokality, ve kterých budeme pátrat,“ uvedl k okolnostem akce Jan Šimeček, zasahující člen horské služby.

Policisté v předchozích dnech postupně prověřili okolí restaurace, ve které Polák popíjel, stejně tak i zdravotnická zařízení a známé pohřešovaného. „Zjistili, že jeho mobilní telefon je stále aktivní v blízkosti objektu, kde byl naposledy spatřen. Bylo tedy jasné, že musíme pročesat bezprostřední okolí. Policisté znovu prohledali jeho ubytovnu a my jsme projeli dostupná místa, zatím však bez výsledku,“ popsal dění ve Vejprtech Šimeček.

V půl jedenácté se na místo sjelo deset záchranářů, kteří vytvořili rojnici.“Prohledávali jsme ve spolupráci s policií terén za použití systému GINA. Díky němu jsme viděli v reálném čase pohyb záchranářů a mohli je tak efektivně koordinovat,“ uvedl k pátrání náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.

Kolem poledne pak policejní psovod nalezl bezvládné tělo. Leželo v potoce pár set metrů po proudu od místa ubytování. Podle policejní mluvčí nic nenasvědčuje cizímu zavinění. „Přesnou příčinu smrti ale určí až soudní pitva, která byla ve věci nařízena,“ uvedla Alena Bartošová.

(hs)