Redakce Chomutovského deníku všem čtenářům přeje úspěšný rok 2013!

1. RUDÁ ZÁŘE NAD ÚSTECKÝM KRAJEM. Podzimní krajské volby vyhráli komunisté a poprvé v historii získali post hejtmana. Tím se stal jejich lídr Oldřich Bubeníček. Chomutovsko má ve vedení tři politiky Jana Vaňhová (ČSSD) je náměstkyní hejtmana, Jaroslav Komínek a Ladislav Drlý (KSČM) jsou radními.

Milana Řehoře vyhazovali spoluhráči do vzduchu.2. PIRÁTI JSOU V EXTRALIZE. Chomutovští hokejisté se po osmatřiceti letech vrátili mezi elitu. V dubnové baráži porazili Mladou Boleslav a ve městě propukli několikadenní oslavy (snímek vpravo). A od září už místní fanoušci chodí místo Šumperka na Spartu, Třinec nebo Kladno s Jaromírem Jágrem. Bodově se však tolik nedaří.

3. KMOTR NOVÁK ODSOUZEN. Bývalého senátora a starostu Chomutova Alexandra Nováka (ODS) poslal soud na čtyři roky do vězení za přijetí úplatku přes 40 milionů korun. Vlivný muž severočeské politiky měl nastoupit do vězení v prosinci, ale zkouší vše, aby za mříže nemusel. Nyní má ležet v teplické nemocnici.

4. HRDINKA SIMONA. Chomutovská plavkyně Simona Baumrtová zářila. Srdce všech Chomutováků si získala už svými skvělými výkony na letní olympiádě, bronz z mistrovství světa vše dovršil. Tedy alespoň pro rok 2012…¨

Pavel Markvart5. ROZKRADENÉ FONDY. Náměstek hejtmanky Ústeckého kraje Pavel Kouda (ČSSD) skončil v září ve vazbě a je stíhaný za zneužití evropských dotací, v cele byl i chomutovský Pavel Markvart (snímek vlevo), ředitel dotačního úřadu.

6. DOMOBRANA. Víc se o ní mluvilo, než že by zasahovala. Městu ani policii se nápad nelíbil, řada lidí ho ale podporovala. Založení domobrany každopádně poukázalo na to, že lidé nejsou moc spokojení s bezpečností ve městě.

7. RASISMUS NA STADIONU. Na tohle Piráti hrdí nebudou. Část fanoušků pokřikovala na libereckého hráče tmavé pleti „opice, opice" a ostuda byla na světě. Klub se okamžitě omluvil a dotyčným zakázal vstup na stadion. Ty čeká i soud.

8. NOVÉ AREÁLY. V druhé polovině roku otevřel Chomutov tři nové areály na Zadních Vinohradech. Nový fotbalový stadion, vedle atletický areál a poté také aquapark (na snímku). Obří centrum, které kromě těchto tří areálu obsahuje také zimní stadion a kino, je tím dokončené.

Kateřina Mazánková, nová starostka Klášterce nad Ohří.9. REVOLUCE V KLÁŠTERCI. Tak dlouho se ho snažili odvolávat, až jim to vyšlo. Kompletně celé vedení města v čele se starostou Janem Houškou odvolali v listopadu zastupitelé v Klášterci nad Ohří. Novou starostkou se stala Kateřina Mazánková (snímek vpravo), místostarostou Vladimír Klíma.

10. DOBRÉ SKUTKY. Možná o nich nemluvilo tolik lidí, možná si nevzpomeneme na všechny. Ale událostí rozhodně byly. Když mladý plavčík v Klášterci zachránil život, když dvě děti skočili pro nemocného člověka do kolejiště, když jirkovští školáci vybrali peníze pro postiženého spolužáka… Díky!

A co Vy? Napište nám na chomutovsky@denik.cz, jaká událost v uplynulém roce zasáhla nejvíce Vás osobně!